light box
امتیاز 2.58 عوامل میزبان موثر بر توسعه و انتقال درماتیت انگشت گاوی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 18
تعداد کلمات : 6900
مجله : Ruminants
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:عوامل میزبان موثر بر توسعه و انتقال درماتیت انگشت گاوی

چکیده

  این مقاله بینشی در مورد عوامل بالقوه اختصاصی میزبان ارائه می‌کند که حساسیت فردی به عفونت و انتقال درماتیت انگشت گاوی را افزایش می‌دهد. شیوع درماتیت انگشت در گاو ها در سراسر جهان رو به افزایش است و ضررهای اقتصادی برای تولیدکنندگان و مسائل رفاهی برای حیوانات به همراه دارد. در مجموع ۳۴ مطالعه مرتبط بر اساس معیارهای ورود بررسی شد. کاهش حساسیت به بیماری در حیوانات با ویژگی‌های ژنومی و سم خاص مشاهده شد، بنابراین اهمیت انتخاب پدر هنگام طراحی یک برنامه اصلاح نژاد ذکر شد. حیواناتی با وضعیت سلامت برتر که فاقد بیماری‌های همراه و پاسخ‌های ایمنی به عفونت بودند، کمتر به بیماری مبتلا شدند. گاوهای نخست زا و آنهایی که در اوج تولید بودند، مانند نژادهای هلشتاین-فریزین بیش از حد یا کمتر شرطی شده بودند، احتمال بیشتری برای ایجاد ضایعات داشتند. گاوهایی با ساختار سم برتر و راه رفتن میزبان ضعیفی برای باکتری ها بودند و بنابراین احتمال کمتری برای ایجاد و گسترش عفونت داشتند. کمترین خطر انتقال درماتیت انگشت در دوره خشکی رخ داد و پس از اوج شیردهی و گاوهایی با ضایعات پیشرفته در تداوم بیماری در گله نقش داشتند. امید است که این بررسی به تولیدکنندگان کمک کند تا برنامه‌های پرورش و مدیریت گله‌های خود را طراحی کنند و به دامپزشکان کمک کند تا به مشتریان در این زمینه مشاوره دهند.

Title: Host Factors Impacting the Development and Transmission of Bovine Digital Dermatitis

Abstract

 This review provides insight on potential host-specific factors that increase individual susceptibility to infection and transmission of bovine digital dermatitis. Digital dermatitis is increasing in prevalence within herds worldwide and yields economic losses for producers and welfare issues for animals. A total of 34 relevant studies were reviewed based on the inclusion criteria. A decrease in susceptibility to disease was found in animals with specific genomic and hoof characteristics, thus citing the importance of sire selection when designing a breeding program. Animals with superior health status that lacked co-morbidities and mounted immune responses to infection were less likely to develop disease. Primiparous cattle and those in peak production were more likely to develop lesions, as were over-or-under-conditioned Holstein–Friesian breeds. Cattle with superior hoof conformation and gait were poor hosts for bacteria and therefore less likely to develop and spread infection. The lowest risk of transmission of digital dermatitis occurred during the dry period and post peak lactation and cattle with advanced lesions contributed to the persistence of the disease within a herd. It is hoped that this review will help producers design breeding and management programs for their herds, and help veterinarians advise clients on the subject.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا