اندازه گیری نوآوری در خدمات | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 شاخص های مورد استفاده برای اندازه گیری نوآوری در خدمات و نوآوری در تولید">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 33
تعداد کلمات : 15500
مجله : Journal of Innovation & Knowledge
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:شاخص های مورد استفاده برای اندازه گیری نوآوری در خدمات و نوآوری در تولید  

چکیده

نوآوری می تواند منبع مزیت های رقابتی برای شرکت ها ، چه از طریق بهبود روش ها و تکنیک هایی که قادر به تولید محصولات یا خدمات جدید هستند و چه تکمیل روشهای فعلی باشد. در این راستا ، اندازه گیری نوآوری و بحث درباره نتایج مرتبط با آن بسیار مهم است. هدف این تحقیق پرداختن به هر یک از شاخص های اصلی نوآوری سازمانی است و به طور جداگانه در مورد مزایا و معایب ذاتی استقرار آنها بحث می شود. نتایج با پیشرفت سیستم های اندازه گیری از منظرهای مختلف به یک پیشرفت نظری قابل توجه منجر می شود: محصولات و فرآیندها ، تولید و خدمات ، همچنین شاخص های ورودی ، واسطه ها و بازده ها. با این حال ، دشواری ها و محدودیت ها هنوز هم مشهود است ، از جمله نوع تعصبات تحریف شده که به طور بالقوه بر تخمین محققان تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، شاخص های چند بعدی دید گسترده تر و دقیق تری راجع به پدیده نوآوری در شرکت ها ارائه می دهند ، زیرا آنها برخلاف انتخاب یک بعدی ، محدودیت هایی برای بحث در مورد تأثیرات واقعی سازمان ، ارایه می کنند(اندازه گیری نوآوری در خدمات).

Title:Indicators used to measure service innovation and manufacturing innovation

Abstract

Innovation can be a source of competitive advantage for companies, either through the improvement of methods and techniques capable of generating new products or services, or perfecting existing ones. Along these lines, it is particularly important to measure innovation and discuss the results associated therewith. The aim of this research is to address each of the main indicators of organizational innovation, separately discussing the advantages and disadvantages inherent to their deployment. The results entail a substantial theoretical advancement by improving measurement systems from various perspectives: products and processes, manufacturing and services, as well as input indicators, intermediaries and outputs. However, difficulties and limitations are still apparent, including the sort of distorting biases potentially affecting researcher estimates. Furthermore, multidimensional indicators provide a broader and more precise view of the innovation phenomenon at companies, because they are more comprehensive in the understanding of such phenomenon per se, unlike the one-dimensional choice, which carries constraints for discussing the real effects in the organizational context, especially in the case of services.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
خـریـد محـصـول
نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
خـریـد محـصـول
عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
خـریـد محـصـول
رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
خـریـد محـصـول
اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
خـریـد محـصـول
ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
خـریـد محـصـول
تشخیص عفونت اطراف پروتز
خـریـد محـصـول
بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
خـریـد محـصـول
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
خـریـد محـصـول
رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا