light box
امتیاز 2.58 انقلاب تجاری ماری جوانا:یک تغییر اساسی برای بهتر یا بدتر شدن">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 66
تعداد کلمات : 19000
مجله : Cannabis: A Complete Guide
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : متوسط
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:انقلاب تجاری ماری جوانا:یک تغییر اساسی برای بهتر یا بدتر شدن

چکیده

اوایل قرن بیست و یکم یک دوره مهم بوده ، شاهد تحول شگفت انگیزی از وضعیت شاهدانه با THC بالا از یک صنعت کاملاً بازار سیاه به  بازار قانونی. نسخه یازدهم (۲۰۱۲) از فرهنگ لغت Merriam-Webster’s Collegiate “قانونی” را چنین تعریف می کند: “(۱): دادن وضعیت قانونی یا مجوز به؛ (۲): نشان دادن یا تصدیق موجه بودن (۳):   اعطای اعتبار یا احترام به یک چیز. ” در این فصل ماری جوانا از نظر (۱) ، به عنوان یک کالای دارای اندازه قانونی بحث شده است. این که آیا تجاری سازی شاهدانه “موجه” است   یا “قابل احترام” است   همچنان محل بحث است. اگرچه بسیاری مخالف انعطاف پذیری با هرگونه نرم كردن قانون فعلی شاهدانه هستند ، اما این دیدگاه كه ممنوعیت ماری جوانا یک آزمایش اجتماعی ناموفق چند میلیارد دلاری بوده است و باید با رویكرد مدیریت منطقی جایگزین شود ، در حال رشد است. این فصل عمدتا مربوط به مدیریت عواملی است که موجب به حداکثر رساندن منافع می شوند در حالی که خطرات مرتبط با ماری جوانای تجاری را به حداقل می رسانند – اما در دنیای واقعی به جای یک زمینه ایده آلیست(انقلاب تجاری ماری جوانا).

Title: The Commercial Marijuana Revolution

Abstract

 The early twenty-first century is a watershed period, witnessing an astonishing transformation of the status of high-THC cannabis from an entirely black market industry to considerable “legitimacy.” The 11th edition (2012) of Merriam-Webster’s Collegiate Dictionary defines “legitimate” as “(1): to give legal status or authorization to; (2): to show or affirm to be justified; (3): to lend authority or respectability to.” This chapter discusses marijuana from the point of view of (1), i.e., as a legalized commodity. Whether cannabis commercialization is “justified” (sense 2) or is “respectable” (sense 3) remains a matter of controversy. Although many are inflexibly opposed to any softening of current cannabis legislation, there is a growing viewpoint that marijuana prohibition has been a multitrillion dollar failed social experiment and needs to be replaced with a rational management approach. This chapter is mainly concerned with managing the factors that bear on maximizing benefits while minimizing risks associated with commercialized marijuana—but in the real world rather than an idealistic context.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا