light box
امتیاز 2.93 ایجاد سیاست های حسابرسی: روش های سیاسی برای دستور جلسه توسعه پایداری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 19
تعداد کلمات : 5000
مجله : social and behavioral science
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ایجاد سیاست های حسابرسی: روش های سیاسی برای دستور جلسه توسعه پایداری

 چکیده  

هدف این مطالعه ترکیب نقش ایجاد سیاست های حسابرسی به عنوان یک روش سیاسی برای دستور کار توسعه ی پایدار میباشد. این روش سیاسی برای کاهش و ممانعت از وجود خلا در عملیات گزارش دهی توسعه ی پایدار توسط شرکت های تجاری میباشد. این مطالعه به این نتیجه میرسد که با استفاده از توسعه ی پایدار به عنوان روحیه ی انسانی در ایجاد سیاست های حسابرسی، میتوان این سیاست های حسابرسی و عملیات مرتبط با آن را به گونه ای تغییر داد تا مطابق با ایده و مفهوم توسعه ی پایدار شود. این عملیات های قابل تغییر به هدف غلبه بر مشکلات در سیاست های موجود و عملیات مربوط به آن، نیازمند ایجاد کردن روحیه ی توسعه ی پایدار در قالب کاری مفهومی زیر لایه ای استاندارد های حسابرسی و عملیات مربوط به آن، میباشد.

Title: Accounting Policy Making: A Political Avenue for Sustainability Agenda

Abstract

The purpose of this study is to synthesize the role of accounting policy making as a political avenue for sustainability agenda. The avenue is required to reduce and cease the existence of gap in current sustainability reporting practices by business enterprises. This study concludes that by adopting sustainable development as human spirit in accounting policy making, the possibilities to transform accounting policies and practices to comply with sustainability concept become possible. Transformative actions intended to overcome deficiencies in existing policies and practices require incorporation of sustainable development spirit into the conceptual framework underlying accounting standards and practices.

   ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

   برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

   محصولات مشابه
   ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
   خـریـد محـصـول
   غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
   خـریـد محـصـول
   انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
   خـریـد محـصـول
   تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
   خـریـد محـصـول
   NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
   خـریـد محـصـول
   پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
   خـریـد محـصـول
   اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
   خـریـد محـصـول
   آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
   خـریـد محـصـول
   تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
   خـریـد محـصـول
   زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا