light box
امتیاز 2.58 مدیریت درمانی و ایمنی دارو در بیماری‌های میتوکندری – به روز رسانی ۲۰۲۰">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 25
تعداد کلمات : 10000
مجله : Clinical Medicine
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مدیریت درمانی و ایمنی دارو در بیماری‌های میتوکندری – به روز رسانی ۲۰۲۰

 چکیده

 بیماری‌های میتوکندری (MDs) گروهی از اختلالات ژنتیکی هستند که ممکن است با ناهمگنی بالینی گسترده در دوران کودکی یا بزرگسالی ظاهر شوند. این بیماری‌ها با میتوکندری ناکارآمد و کمبود فسفوریلاسیون اکسیداتیو مشخص می‌شوند. بیماران معمولاً با درمان‌های حمایتی و علامتی به دلیل عدم وجود درمان خاص اصلاح کننده بیماری درمان می‌شوند. مدیریت بیماران مبتلا به MD بر اساس استراتژی‌های درمانی مختلف، به ویژه درمان زودهنگام عوارض خاص اندام و اجتناب از عوامل استرس‌زای کاتابولیک یا داروهای سمی است. در این بررسی، ما مدیریت درمانی MDs را مورد بحث قرار می‌دهیم و مروری بر داروهایی ارائه می‌کنیم که باید از مصرف آن‌ها اجتناب شود یا با دقت، هم برای درمان خاص MDs و هم برای مدیریت بیماری‌های همراه این افراد مورد استفاده قرار گیرند. ما در نهایت آخرین درمان‌های تأیید شده برای مدیریت MDs و برخی آزمایشات بالینی در حال انجام را مورد بحث قرار می‌دهیم(ایمنی دارو در بیماری‌های میتوکندری).

Title: Therapeutical Management and Drug Safety in Mitochondrial Diseases—Update 2020

Abstract

 Mitochondrial diseases (MDs) are a group of genetic disorders that may manifest with vast clinical heterogeneity in childhood or adulthood. These diseases are characterized by dysfunctional mitochondria and oxidative phosphorylation deficiency. Patients are usually treated with supportive and symptomatic therapies due to the absence of a specific disease-modifying therapy. Management of patients with MDs is based on different therapeutical strategies, particularly the early treatment of organ-specific complications and the avoidance of catabolic stressors or toxic medication. In this review, we discuss the therapeutic management of MDs, supported by a revision of the literature, and provide an overview of the drugs that should be either avoided or carefully used both for the specific treatment of MDs and for the management of comorbidities these subjects may manifest. We finally discuss the latest therapies approved for the management of MDs and some ongoing clinical trials.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا