light box
امتیاز 2.58 بلاکچین برای اقتصاد دورانی: تحلیل شکاف تحقیق- عمل">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 33
تعداد کلمات : 15500
مجله : Sustainable Production and Consumption
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بلاکچین برای  اقتصاد دورانی: تحلیل  شکاف تحقیق- عمل

 چکیده

  تحقیقات فعلی بیان میکنند که مفهوم اقتصاد دورانی پتانسیل زیادی برای غلبه بر نقاط ضعف فعالیت های اقتصادی موجود و کمک به توسعه پایدار دارد ، اما این مفهوم در تحقق پتانسیل خود با چالش هایی نیز روبرو است. فناوری بلاکچین به عنوان یکی از راه حل های مهم برای غلبه بر موانع فعلی اجرای مفهوم اقتصاد دورانی پیشنهاد شده است. این مقاله به حوزه تحقیقات نوپای بلاکچین برای یک اقتصاد دورانی می پردازد و تحولات فعلی را از هر دو تحقیق و عمل بررسی می کند. با توسعه و انجام یک تجزیه و تحلیل شکاف تحقیق و عمل با استفاده از یک مرور سیستماتیک ادبیات ، این مقاله الگوهای علایق و فرصت های تحقیق و عمل را شناسایی می کند و نقاط کور متقابل را کشف می کند که باید در هر دو حوزه مورد توجه قرار گیرند. یک بررسی منظم ادبیات و تجزیه و تحلیل کیفی ۵۷ اسناد متنوع (مقالات ژورنالی ، مطالب مرتبط با توییتر و نتایج گوگل) سه یافته اصلی را نشان داد: ۱) اصطلاحات روشنی از انواع بلاکچین ، ویژگی های فنی و مزایای آنها در تحقیقات وجود ندارد ، ۲) اعتماد و تأیید مهمترین مزایای بالقوه اما ایجاد یک چالش است و ۳) بررسی دقیق مزایا و چالشهای احتمالی فناوریهای بلاکچین برای اقتصاد دایره ای با پیوندهای آن با توسعه پایدار بسیار مهم است.

Title: Blockchain for the Circular Economy: Analysis of the Research-Practice Gap

Abstract

Extant research claims that the circular economy concept has enormous potential to overcome downsides of status quo economic activities and to contribute to sustainable development, but that the concept also faces challenges in realizing its potential. Blockchain technology has been suggested as one possible critical solution to overcome the current barriers of implementing the circular economy concept. This article addresses the nascent research field of blockchain for a circular economy and examines current developments, from both research and practice. By developing and conducting a research-practice gap analysis using a systematic literature review, this article identifies patterns of interests and opportunities for research and practice and uncovers mutual blind spots that need to be addressed in either sphere. A systematic literature review and qualitative analysis covering 57 diverse documents (journal articles, contents linked from twitter, and google results) revealed three key findings: 1) a clear terminology of blockchain types, their technical properties and benefits are lacking in research, 2) trust and verification are major potential benefits but a challenge to create, and 3) a closer examination of possible benefits and challenges of blockchain technologies for the circular economy with its links to sustainable development is crucial.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا