light box
امتیاز 2.58 بلند مرتبه سازی و برج سازی در تهران">

نوع فایل : PPT
تعداد اسلاید : 19
تعداد کلمات : 5000
مجله : --
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : -
درج جداول در فایل ترجمه : -
منابع داخل متن : -
کیفیت ترجمه : -
دسته بندی : ، ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی پاورپوینت:بلند مرتبه سازی و برج سازی در تهران

 چکیده

بلند مرتبه سازی در جهان پدیده ای است که از اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ چهره خود را به ثبت رسانده است . بلند مرتبه سازی در ابتدا برای جوابگویی بشر به کمبود فضا و اقتدار قدرتها برای به رخ کشیدن قدرت های اقتصادی خودشان بود.

اما کم کم برج ها علاوه بر نقش تجاری ،نقش مسکونی به خود گرفتن به صورتی که در ده های بعد برج های مسکونی درصدی بیشتر از برج های تجاری – اداری را به خود اختصاص دادند.

مرور تعاریف ساختمان بلند مرتبه:

برای ساختمانهای بلند ؛از دیدگاههای مختلف تعاریف متفاوتی ارائه شده است که هریک از منظر خود به تعریف بلند مرتبه سازی پرداخته اند.در طول زمان و در مکانهای مختلف نیز تعاریف ساختمانهای بلند متفاوت بوده است.

فرهنگ جدید انگلیسی آکسفورد میگوید:ساختمانی که طبقات بلند داشته باشد.

از دیدگاه مهندسان ساختمان ، هنگامی می توان بنایی را بلند مرتبه نامید ،که ارتفاع ان باعث شود نیرو های جانبی ناشی از زلزله و باد بر طراحی آن تاثیر قابل  توجهی بگذارد و بر این مبنا از لحاظ ارتفاع ، ساختمانهای بیشتر از ۱۰ طبقه را بلند مرتبه به شمار می آورند(بلند مرتبه سازی و برج سازی).

Title:Skyscrapers and towers in Tehran

Abstract

High ranking in the world is a phenomenon that has had its face since the late 19th and early 20th centuries. Elevation was originally intended to respond to man's lack of space and the power of powers to show off their own economic powers.
But little by little, in addition to the commercial role, the towers took on a residential role, so that in the following decades, residential towers occupied a higher percentage than commercial-office towers.
Browse high-definition building definitions:
For high-rise buildings, different definitions have been proposed from different perspectives, each of which has defined high-rise construction from its own perspective. Over time and in different places, the definitions of high-rise buildings have been different.
The Oxford New English Dictionary says: A building with high floors.
From the point of view of building engineers, a building can be called high-rise when its height causes the lateral forces caused by earthquake and wind to have a significant impact on its design, and based on this, in terms of height, buildings with more than 10 floors are high-rise. They count.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا