light box
امتیاز 2.58 SnAKe: بهینه سازی بیزی با اکتشاف مسیر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 34
تعداد کلمات : 8500
مجله : 3BASF
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:SnAKe: بهینه سازی بیزی با اکتشاف مسیر

 چکیده

  بهینه سازی بیزی ابزار بسیار موثری برای بهینه سازی توابع گران جعبه سیاه است. با الهام از برنامه‌های توسعه و توصیف شیمی واکنش با استفاده از راکتورهای میکروسیال قطره‌ای، ما یک تنظیم جدید را در نظر می‌گیریم که در آن هزینه ارزیابی تابع می‌تواند به میزان قابل توجهی در هنگام ایجاد تغییرات ورودی بزرگ بین تکرارها افزایش یابد. ما همچنین فرض می‌کنیم که به صورت ناهمزمان کار می‌کنیم، به این معنی که قبل از پایان ارزیابی آزمایش‌های قبلی، باید در مورد جستارهای جدید تصمیم بگیریم. این مقاله به بررسی این مشکل می پردازد و “بهینه سازی بیزی متوالی از طریق نمونه های اتصال تطبیقی” (SnAKe) را معرفی می کند، که با در نظر گرفتن پرس و جوهای آینده و ایجاد پیشگیرانه مسیرهای بهینه سازی که هزینه های ورودی را به حداقل می رساند، راه حلی ارائه می دهد. ما برخی از ویژگی‌های همگرایی را بررسی می‌کنیم و به‌طور تجربی نشان می‌دهیم که الگوریتم قادر به دستیابی به پشیمانی مشابه الگوریتم‌های بهینه‌سازی بیزی کلاسیک در هر دو تنظیمات همزمان و ناهمزمان است، در حالی که هزینه‌های ورودی را به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد(بهینه سازی بیزی با اکتشاف مسیر).

Title: SnAKe: Bayesian Optimization with Pathwise Exploration

Abstract

 Bayesian Optimization is a very effective tool for optimizing expensive black-box functions. Inspired by applications developing and characterizing reaction chemistry using droplet microfluidic reactors, we consider a novel setting where the expense of evaluating the function can increase significantly when making large input changes between iterations. We further assume we are working asynchronously, meaning we have to decide on new queries before we finish evaluating previous experiments. This paper investigates the problem and introduces ‘Sequential Bayesian Optimization via Adaptive Connecting Samples’ (SnAKe), which provides a solution by considering future queries and preemptively building optimization paths that minimize input costs. We investigate some convergence properties and empirically show that the algorithm is able to achieve regret similar to classical Bayesian Optimization algorithms in both the synchronous and asynchronous settings, while reducing the input costs significantly.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا