تأثیر دینداری بر کیفیت سود | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 تأثیر دینداری(مذهبی بودن) بر کیفیت سود: شواهد بین المللی از بخش بانکداری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 33
تعداد کلمات : 12600
مجله : The British Accounting Review
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر دینداری(مذهبی بودن) بر کیفیت سود: شواهد بین المللی از بخش بانکداری

 چکیده

  ما با استفاده از یک نمونه جهانی از ۱۲۸۳ بانک پذیرفته شده که مقر آنها در ۳۹ کشور است و دوره ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۸ را پوشش می دهند، تأثیر دینداری را بر کیفیت سود بررسی می کنیم. با استفاده از متغیرهای ابزاری رگرسیون حداقل مربعات دو مرحله ای ، نشان می دهیم که دینداری تأثیر مثبت قابل توجهی بر کیفیت سود بانک ها دارد. ما همچنین نشان می‌دهیم که تأثیر دینداری در میان بانک‌های مستقر در کشورهایی که مذهب عنصر مهمی از هویت ملی است و در کشورهایی با حمایت قانونی ضعیف، آشکارتر می‌شود. ما اثبات می کنیم که تأثیرات دینداری در دوره بحران مالی جهانی شدیدتر است. به طور کلی، این یافته‌ها از این ایده حمایت می‌کنند که دینداری بالا باعث کاهش فعالیت‌های غیراخلاقی توسط مدیران می شود و می‌تواند به عنوان یک مکانیسم کنترل جایگزین برای به حداقل رساندن هزینه‌های نمایندگی عمل کند. تحقیقات تجربی ما برای مدل‌های جایگزین و مشخصات نمونه قوی است.

Title: The impact of religiosity on earnings quality: International evidence from the banking sector

  Abstract

 We examine the impact of religiosity on earnings quality, utilising a global sample of 1283 listed banks headquartered in 39 countries and covering the period 2002e2018. Using instrumental variables two-stage least squares regressions, we demonstrate that religiosity has a significant positive impact on banks’ earnings quality. We further show that the impact of religiosity becomes more pronounced among banks headquartered in countries where religion is an important element of national identity and in countries with weak legal protection. We show that the effects of religiosity are more intense during the global financial crisis period. Overall, these findings support the notion that high religiosity tends to reduce unethical activities by managers and can function as an alternative control mechanism for minimising agency costs. Our empirical investigation is robust to alternative model and sample specifications.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا