تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر مصرف انرژی و رشد اقتصادی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 7000
مجله : Telematics and Informatics
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر مصرف انرژی و رشد اقتصادی در اقتصادهای جنوب آسیا: یک تحلیل تجربی

 چکیده

این مطالعه با تجزیه و تحلیل اثرات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) بر عملکرد اقتصادی و مصرف انرژی اقتصادهای منتخب آسیای جنوبی مانند بنگلادش، هند، پاکستان و سری‌لانکا برای دوره ۱۹۹۰-۲۰۱۸ به غنی شدن منابع کمک می‌کند. برای تجزیه و تحلیل تجربی، ما از رویکرد تست کرانه مدل سازی هم انباشتگی و تصحیح خطا استفاده کردیم. یافته های این مطالعه تایید می کند که در بلندمدت، ICT به طور قابل توجهی و به طور مثبت تنها به رشد اقتصادی هند کمک کرده است. به طور مشابه، هند تنها کشوری در جنوب آسیا است که در نتیجه افزایش استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات به بهره وری انرژی دست یافته است. با این حال، ثابت شده است که مصرف انرژی یک عامل تعیین کننده مهم برای تولید ناخالص داخلی سرانه در هند و پاکستان است. همچنین تولید ناخالص داخلی سرانه تأثیر مثبت و معناداری بر مصرف انرژی در هند و پاکستان دارد. این نتایج حاکی از آن است که اقتصادهای آسیای جنوبی تلاش می‌کنند تا از شریک منطقه‌ای خود، هند، در افزایش نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد خود پیروی کنند که از یک طرف رشد اقتصادی آنها را تقویت می‌کند و از طرف دیگر به آنها در دستیابی به بهره‌وری انرژی کمک می‌کند. علاوه بر این، سیاست حفظ انرژی می تواند برای اقتصادهای جنوب آسیا مضر باشد(تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات).

Title: The effect of ICT on energy consumption and economic growth in South Asian economies: An empirical analysis

Abstract

 This study contributes to the literature by analyzing the effects of information and communication technology (ICT) on economic performance and energy consumption of selected South Asian economies i.e. Bangladesh, India, Pakistan and Sri Lanka for the period of 1990-2018. For empirical analysis, we employed the bounds testing approach of cointegration and error correction modelling. The findings of the study confirm that, in the long-run, ICT significantly and positively contributed to the economic growth of India only. Similarly, India is the only country in South Asia that has achieved energy efficiency as a result of increased use of ICT. However, energy consumption proved to be an important determinant of GDP per capita in India and Pakistan. Also, GDP per capita has a positive and significant impact on energy consumption in both India and Pakistan. These results imply that South Asian economies try to follow their regional partner, India, in increasing the role of ICT in their economies, which on one side will boost their economic growth and on the other side will help them in achieving energy efficiency. Moreover, the energy conservation policy could prove detrimental to South Asian economies.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
   خـریـد محـصـول
   نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
   خـریـد محـصـول
   عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
   خـریـد محـصـول
   رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
   خـریـد محـصـول
   اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
   خـریـد محـصـول
   ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
   خـریـد محـصـول
   تشخیص عفونت اطراف پروتز
   خـریـد محـصـول
   بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
   خـریـد محـصـول
   کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
   خـریـد محـصـول
   رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا