light box
امتیاز 2.58 جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 11
تعداد کلمات : 4400
مجله : THE INTERNATIONAL JOURNAL OF BUSINESS & MANAGEMENT
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر توسعه اقتصادی در ویتنام

 چکیده

  سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) نقش مهمی در تقویت رشد اقتصادی ویتنام با کمک های بزرگ از جنبه های مختلف داشته است. ویتنام اخیراً   موافقت نامه ها و معاهدات مختلف بین المللی مربوط به ادغام جهانی امضا کرده است که فرصت های امیدوارکننده ای را برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ویتنام در بازه زمانی بعدی ایجاد کرده است. با این حال ، جذب FDI نیز با تهدیدهای متعددی از داخل و خارج محیط روبرو شده است. رابطه بین سرمایه گذاری مستقیم خارجی و توسعه اقتصادی نیز به طور فزاینده ای مورد توجه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه قرار گرفته است. FDI نه تنها یک منبع مهم سرمایه است ، بلکه مکمل سرمایه گذاری خصوصی داخلی است ، اما پروژه های FDI همچنین فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کرده است. این مقاله با استفاده از رویکرد آزمایش محدوده برای همگرایی برای دوره ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ در ویتنام ، این موضوع را بررسی می کند(تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی).

Title: Attracting Foreign Direct Investment and FDI’s Impact on Economic Development in Vietnam

  Abstract

 Foreign direct investment (FDI) has played an important role in boosting Vietnam’s economic growth with great contributions in terms of several aspects. Vietnam has recently signed in various international agreements and treaties related to global integration opening hopeful opportunities to attract FDI into Vietnam in the next period of time. However, attracting FDI also has faced several threats from both inside and outside environment. The relationship between Foreign Direct Investment and economic development also has been increasingly paid attention by both developed and developing countries. FDI is not only an important source of capital, complements domestic private investment, but FDI projectsalso have created more new job opportunities. This paper examines this issue by applying the bounds testing approach to cointegration for the period from 2010 to 2020 in Vietnam.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا