light box
امتیاز 2.93 بررسی تاثیر میدان‌های مغناطیسی برروی پلیمر ها و قابلیت ها و کاربرد آن">

عنوان فارسی مقاله:بررسی تاثیر میدان‌های مغناطیسی برروی پلیمر ها و قابلیت ها و کاربرد آن

 چکیده  

در این مقاله کارهای اخیر در مورد استفاده از میدان های مغناطیسی برای فراوری پلیمر بررسی می شود. پلیمرهای در نظر گرفته شده در این مقاله مواد خاصی نیستند که به طور خاص برای پردازش مغناطیسی ساخته شده باشند ، اما آنها از جمله پلی (اتیلن ترفتالات) ، پلی پروپیلن و غیره بسیار معمول هستند. در این مقاله ، دو اثر مغناطیسی اصلی بر روی پلیمرها در نظر گرفته شده است ، یعنی تراز و ترازو. در قسمت اول ، گشتاور مغناطیسی ایجاد کننده تراز توصیف شده است. سپس ، نمونه هایی از ترازبندی در سیستم های پلیمری ارائه می شود ، از موارد ساده مانند تراز مغناطیسی الیاف در یک سوسپانسیون تا موارد پیچیده تر مانند تراز مغناطیسی پلیمرهای بلوری که در آنها تشکیلات مزوفاز و اثرات حافظه درگیر هستند ، ارائه می شود. در قسمت دوم ، نیروی مغناطیسی وارد بر مواد دیا مغناطیسی و کاربرد آن در جداسازی و فراوری مواد پلیمری شرح داده شده است(تاثیر میدان‌های مغناطیسی برروی پلیمر).

Title: Study on the Effect of Magnetic Fields on Polymeric Materials and Its Application

Abstract

This paper reviews our recent work on the use of magnetic fields to the polymer processing. Polymers considered in this paper are not peculiar ones synthesized specially for the purpose of magnetic processing, but they are very usual ones including poly(ethylene terephthalate), polypropylene, etc. In this paper, two main magnetic effects on polymers are considered, i.e., alignment and levitation. In the first part, the magnetic torque causing the alignment is described. Then, examples of alignment in polymeric systems are presented, starting from simple cases such as magnetic alignment of fibers in a suspension to more complicated cases such as magnetic alignment of crystalline polymers in which mesophase formations and memory effects are involved. In the second part, the magnetic force acting on diamagnetic materials and its application to separation and processing of polymeric materials is described.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا