light box
امتیاز 2.58 تاثیر میکروپلاستیک ها و نانوپلاستیک ها بر سلامت انسان">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 30
تعداد کلمات : 13000
مجله : nanomaterials
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تاثیر میکروپلاستیک ها و نانوپلاستیک ها بر سلامت انسان

 چکیده

  خلاصه ساده: با تجزیه و تحلیل یک پایگاه داده بزرگ ارائه دهندگان مراقبت های اولیه آلمانی، نشان دادیم که چاقی یک عامل خطر تعیین کننده برای ایجاد سرطان روده بزرگ، رکتوم، و کبد، تا حدی به شیوه ای وابسته به جنسیت است. بنابراین، همراه با داده‌های قبلی، مطالعه ما شامل بیش از ۲۸۰۰۰۰ بیمار نشان می‌دهد که مدیریت بالینی بیماران دارای اضافه وزن باید شامل ارزیابی دقیق و ساختاریافته خطر ابتلا به سرطان به منظور بهبود نتایج بلندمدت در این بیماران باشد.

  پلاستیک ها تأثیرات عظیمی بر هر جنبه ای از زندگی روزمره از جمله فناوری، دارو و درمان و لوازم خانگی دارند. بیشتر پلاستیک های استفاده شده پس از یک بار استفاده توسط مصرف کنندگان دور ریخته می شود که به یک مشکل زیست محیطی بزرگ تبدیل شده است زیرا در لندفیل ها، اقیانوس ها و دیگر آبراه ها قرار می گیرند. این پلاستیک‌ها روزانه به تعداد زیادی دور ریخته می‌شوند و تجزیه پلاستیک‌ها از اندازه‌های میکرو به نانو باعث نگرانی در مورد سمی بودن این پلاستیک‌ها برای محیط زیست و انسان شده است. در حالی که درچندین مطالعه قبلی گزارش شده است که اثرات میکرو و نانو پلاستیک ها بر محیط زیست دارد، تحقیقات کمی در مورد تأثیر آنها بر بدن انسان در سطوح درون سلولی یا مولکولی وجود دارد. به طور خاص، پتانسیل چگونگی حرکت نانوپلاستیک ها از طریق روده، ریه ها و اپیتلیوم پوست در ایجاد مواجهه سیستمیک به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته است. این بررسی به طور کامل در مورد چگونگی ایجاد نانوپلاستیک‌ها، نحوه رفتار/تجزیه آن‌ها در محیط، سطوح سمیت و آلودگی این نانوپلاستیک‌ها، و اثرات احتمالی سلامتی بر روی انسان انجام شده و همچنین پیشنهادهایی برای تحقیقات بیشتر را بررسی می‌کند. هدف این مقاله الهام بخشیدن به مطالعات آینده در مورد عناصر اصلی میکرو و نانو پلاستیک، واکنش‌های بیولوژیکی ناشی از ویژگی‌های خاص و غیرمعمول آنها است(تاثیر میکروپلاستیک ها و نانوپلاستیک ها).

Title: Impact of Microplastics and Nanoplastics on Human Health

Abstract

 Plastics have enormous impacts to every aspect of daily life including technology, medicine and treatments, and domestic appliances. Most of the used plastics are thrown away by consumers after a single use, which has become a huge environmental problem as they will end up in landfill, oceans and other waterways. These plastics are discarded in vast numbers each day, and the breaking down of the plastics from micro- to nano-sizes has led to worries about how toxic these plastics are to the environment and humans. While, there are several earlier studies reported the effects of microand nano-plastics have on the environment, there is scant research into their impact on the human body at subcellular or molecular levels. In particular, the potential of how nano-plastics move through the gut, lungs and skin epithelia in causing systemic exposure has not been examined thoroughly. This review explores thoroughly on how nanoplastics are created, how they behave/breakdown within the environment, levels of toxicity and pollution of these nanoplastics, and the possible health impacts on humans, as well as suggestions for additional research. This paper aims to inspire future studies into core elements of micro- and nano-plastics, the biological reactions caused by their specific and unusual qualities.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا