light box
امتیاز 1.50 تبیین ترکیب سیاست برای نوآوری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 22
تعداد کلمات : 12000
مجله : Research Policy
انتشار : 2011
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تعیین ترکیب سیاست برای نوآوری

 چکیده

سالهای اخیر شاهد ظهور ، کاربرد و استفاده از اصطلاح “ترکیب سیاست” از سوی سیاستگذاران نوآوری و تحلیلگران سیاست و دانشمندان بوده است. این اصطلاح که از مباحث مربوط به سیاست اقتصادی وارد شده است ، حاکی از تمرکز بر تعامل و وابستگی متقابل بین سیاستهای مختلف است زیرا بر میزان دستیابی به نتایج سیاستگذاری شده در نظر گرفته شده تأثیر می گذارد(تبیین ترکیب سیاست برای نوآوری). با این حال معنای این اصطلاح مبهم است. با این وجود ، ما استدلال می کنیم که ظهور مفهوم “ترکیب  خط مشی” برای استفاده مشترک در زمینه مطالعات سیاست نوآوری ، پنجره ای از فرصت را برای ما فراهم می کند تا مجدداً فرضیات اساسی و غالباً پنهان را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم بهتر با یک کثیف و پیچیده برخورد کنیم. واقعیت چند سطحی و چند بازیگر. ما طیف وسیعی از ادبیات را ترسیم می کنیم تا مجدداً مفهوم اصلی بناهای مطالعات سیاست نوآوری را برای مجددا مفهوم سازی کنیم تا به تعریف مفیدی از تنش ها و روابط متقابل سیاست و انواع مختلف در یک سری ابعاد برسیم. ما پیشنهاد می کنیم که این درک مفهوم پیامدهای مهمی برای حوزه و تمرکز آینده مطالعات سیاست نوآوری تجربی و تحلیلی داشته باشد(تبیین ترکیب سیاست برای نوآوری).

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 title: Reconceptualising the ‘policy mix’ for innovation

Abstract

Recent years have seen the emergence, take-up and use of the term ‘policy mix’ by innovation policy makers and by policy analysts and scholars alike. Imported from economic policy debates, the term implies a focus on the interactions and interdependencies between different policies as they affect the extent to which intended policy outcomes are achieved. However the meaning of the term remains ambiguous. Nonetheless, we argue that the emergence of the ‘policy mix’ concept into common use in the field of innovation policy studies provides us with a window of opportunity to reconsider some basic and often hidden assumptions in order to better deal with a messy and complex, multi-level, multi-actor reality. We draw upon a range of literatures to re-conceptualise the basic building blocks of innovation policy studies in order to arrive at a useful definition of ‘policy mix’ tensions and interactions of different kinds across a series of dimensions. We suggest that this reconceptualisation has important implications for the future scope and focus of prescriptive and analytical innovation policy studies.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا