light box
امتیاز 2.93 انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 31
تعداد کلمات : 7000
مجله : Energy Policy
انتشار : 2010
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی

 چکیده  

در این مقاله، مفهوم مفید استفاده از انرژی و انرژی تجزیه و تحلیل می شود، و برای سیستم دیگ بخار استفاده می شود. جریان انرژی و اکسرژی در دیگ بخار در این مقاله نشان داده شده است. بازده انرژی و اکسرژی نیز تعیین شده است. در یک دیگ بخار، بازده انرژی و اکسرژی به ترتیب ۴۶/۷۲ و ۸۹/۲۴ درصد است. انرژی دیگ بخار و بازده با سایر کارها نیز مقایسه می شود. مشخص شده است که محفظه احتراق مهمترین عامل تخریب اکسرژی و به دنبال آن مبدل حرارتی سیستم دیگ بخار است. علاوه بر این، چندین اقدام برای صرفه جویی در مصرف انرژی مانند استفاده از درایو سرعت متغیر در صرفه جویی در مصرف انرژی فن دیگ بخار و بازیابی گرما از گاز دودکش در کاهش مصرف انرژی دیگ بخار اعمال می شود. مشخص شده است که دوره بازپرداخت برای بازیابی گرما از گاز دودکش دیگ بخار حدود ۱ سال است. مدت زمان بازپرداخت استفاده از VSD با موتور ۱۹ کیلووات برای صرفه جویی در انرژی در یک دیگ بخار از نظر اقتصادی مناسب است(تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی).

Title: Energy, exergy and economic analysis of industrial boilers

Abstract

 In this paper, the useful concept of energy and exergy utilization is analyzed, and applied to the boiler system. Energy and exergy flows in a boiler have been shown in this paper. The energy and exergy efficiencies have been determined as well. In a boiler, the energy and exergy efficiencies are found to be 72.46% and 24.89%, respectively. A boiler energy and exergy efficiencies are compared with others work as well. It has been found that the combustion chamber is the major contributor for exergy destruction followed by heat exchanger of a boiler system. Furthermore, several energy saving measures such as use of variable speed drive in boiler’s fan energy savings and heat recovery from flue gas are applied in reducing a boiler energy use. It has been found that the payback period is about 1 yr for heat recovery from a boiler flue gas. The payback period for using VSD with 19 kW motor found to be economically viable for energy savings in a boiler fan.

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
المپیای اواسط قرن بیستم: گزارشی در زمینه تاریخ محلی و معماری مدرن، ۱۹۴۵-۱۹۷۵
خـریـد محـصـول
مقاله مربوط به یاتاقان
خـریـد محـصـول
مروری بر کمپرسورها
خـریـد محـصـول
اثر میانجی استرس شغلی بر تأثیر فشار زمان ، تضاد خانواده- کار
خـریـد محـصـول
مزایای عاطفه مثبت:آیا خوشبختی و خوشحالی منجر به موفقیت می شود؟
خـریـد محـصـول
بی عدالتی استعماری: آیا حقوق بین الملل مقصر است و جبران کننده؟
خـریـد محـصـول
“اقدامات حفاظتی به منظور تصرف” در دادگاه کیفری بین المللی
خـریـد محـصـول
تأثیر تفسیر آنلاین در حقوق کیفری بین المللی: پیگیری بیهوده ایده آل سقراطی؟
خـریـد محـصـول
توسعه حقوق بین الملل برای تنظیم و کنترل بهتر اثرات متنوع قرارداد های آتش بس
خـریـد محـصـول
نان رفولمان: (اصل عدم اخراج پناهندگان) و صلاحیت برون سرزمینی: حاکمیت دولت
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا