light box
امتیاز 2.65 تحلیل شبکه‌ای و قانونی برنامه‌های پیام رسانی اجتماعی اندروید">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 10
تعداد کلمات : 2800
مجله : Digital Investigation
انتشار : 2015
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تحلیل شبکه‌ای و قانونی برنامه‌های پیام رسانی اجتماعی اندروید

 چکیده

این پژوهش قانونی با به دست آوردن و تجزیه و تحلیل داده- ذخیره دستگاه و ترافیک شبکه‌ای از ۲۰ برنامه‌ی کاربردی محبوب پیام رسانی فوری برای آندروید بدست آمد. ما قادر به بازسازی قسمتی یا کل محتوای پیام از ۱۶ مورد در ۲۰ برنامه‌ی کاربردی آزمایش شده هستیم، که ضعف در اقدامات امنیتی و حفظ حریم خصوصی به کار گرفته شده توسط این برنامه نشان داده شده، اما ممکن است برای اهداف جمع آوری شواهد توسط دیجیتال پزشکی قانونی تفسیر می‌شود(تحلیل شبکه‌ای و قانونی برنامه‌ها). این عمل نشان می‌دهد که ویژگی‌های این برنامه‌های کاربردی پیام‌های فوری است اجازه می‌دهد که داده مظنون به بازسازی و یا بازسازی جزئی باشد، و اینکه آیا شبکه پزشکی قانونی و یا پزشکی قانونی دستگاه اجازه بازسازی فعالیت را می‌دهد. ما نشان می‌دهیم که در اغلب موارد ما قادر به بازسازی و یا داده‌های رهگیری مانند: کلمه عبور، تصاویر گرفته شده توسط برنامه‌های کاربردی، تصاویر، فیلم‌ها، صدا ارسال شده هستیم، پیام‌های ارسال شده بیشتر، طرح، تصویر پروفایل و غیره هستند(تحلیل شبکه‌ای و قانونی برنامه‌ها).

TITLE: Network and device forensic analysis of Android social-messaging applications

Abstract

In this research we forensically acquire and analyze the device-stored data and network traffic of 20 popular instant messaging applications for Android. We were able to reconstruct some or the entire message content from 16 of the 20 applications tested, which reflects poorly on the security and privacy measures employed by these applications but may be construed positively for evidence collection purposes by digital forensic practitioners. This work shows which features of these instant messaging applications leave evidentiary traces allowing for suspect data to be reconstructed or partially reconstructed, and whether network forensics or device forensics permits the reconstruction of that activity. We show that in most cases we were able to reconstruct or intercept data such as: passwords, screenshots taken by applications, pictures, videos, audio sent, messages sent, sketches, profile pictures and more.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  کیتوزان و مشتقات آن برای کاربردهای مهندسی بافت
  خـریـد محـصـول
  مروری بر فرایند تولید داروی جدید
  خـریـد محـصـول
  بررسی اثرات شیوه های مدیریت زنجیره تامین بر مزیت رقابتی و عملکرد سازمانی
  خـریـد محـصـول
  اثر روش‌های استقرار گیاه و تیمارهای کنترل علف هرز بر مدیریت علف هرز و عملکرد برنج
  خـریـد محـصـول
  بررسی ریشه نام OROBANCHE FOETIDA POIR در مطالعات گیاه شناسی فرانسه
  خـریـد محـصـول
  غلظت فلزات سنکین در شبکه آب آشامیدنی مشهد
  خـریـد محـصـول
  اثرات فیتواستروژن بر تغییر جنسیت لارو تیلاپیای نیل (Oreochromis niloticus)
  خـریـد محـصـول
  اثر سطوح نسبت کربن به نیتروژن و تراکم Labeo victorianus
  خـریـد محـصـول
  توسعه و اعتبارسنجی پرسشنامه شرم و گناه
  خـریـد محـصـول
  تربیت گذشته نگرانه، روابط خواهر و برادر و عزت نفس
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا