light box
امتیاز 2.58 تشخیص تقلب مالیاتی از طریق شبکه های عصبی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 17
تعداد کلمات : 5300
مجله : future internet
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تشخیص تقلب مالیاتی از طریق شبکه های عصبی: برنامه ای با استفاده از نمونه ای از مالیات دهندگان درآمد شخصی

 چکیده

  هدف پژوهش حاضر کمک به شناسایی تقلب مالیاتی در مورد اظهارنامه مالیات بر درآمد شخصی (IRPF، به زبان اسپانیایی) ثبت شده در اسپانیا، از طریق استفاده از ابزارهای پیش‌بینی پیشرفته یادگیری ماشین، با استفاده از مدل‌های شبکه عصبی پرسپترون چندلایه (MLP) است. . احتمالات ناشی از این تکنیک ها برای طیف گسترده ای از داده های بازگشت درآمد شخصی ارائه شده توسط موسسه مطالعات مالی (IEF) اعمال شده است. استفاده از شبکه های عصبی تقسیم بندی مالیات دهندگان و همچنین محاسبه احتمال تمایل مالیات دهندگان به تلاش برای فرار از مالیات را امکان پذیر کرد. نتایج نشان داد که مدل انتخاب شده دارای نرخ کارایی ۸۴٫۳ درصد است که حاکی از بهبود در رابطه با سایر مدل‌های مورد استفاده در کشف تقلب مالیاتی است. این پیشنهاد را می توان برای تعیین کمیت تمایل افراد به ارتکاب کلاهبرداری در رابطه با سایر انواع مالیات تعمیم داد. این مدل‌ها از دفاتر مالیاتی پشتیبانی می‌کنند تا به آنها کمک کنند تا بهترین تصمیم‌ها را در مورد برنامه‌های اقدام برای مبارزه با تقلب مالیاتی بگیرند(تشخیص تقلب مالیاتی از شبکه عصبی).

Title: Tax Fraud Detection through Neural Networks: An Application Using a Sample of Personal Income Taxpayers

Abstract

 The goal of the present research is to contribute to the detection of tax fraud concerning personal income tax returns (IRPF, in Spanish) filed in Spain, through the use of Machine Learning advanced predictive tools, by applying Multilayer Perceptron neural network (MLP) models. The possibilities springing from these techniques have been applied to a broad range of personal income return data supplied by the Institute of Fiscal Studies (IEF). The use of the neural networks enabled taxpayer segmentation as well as calculation of the probability concerning an individual taxpayer’s propensity to attempt to evade taxes. The results showed that the selected model has an efficiency rate of 84.3%, implying an improvement in relation to other models utilized in tax fraud detection. The proposal can be generalized to quantify an individual’s propensity to commit fraud with regards to other kinds of taxes. These models will support tax offices to help them arrive at the best decisions regarding action plans to combat tax fraud.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا