light box
امتیاز 2.58 تشخیص خستگی چشم از طریق یادگیری ماشینی بر اساس الکترواکولوگرافی تک کانالی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 22
تعداد کلمات : 4900
مجله : algorithms
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تشخیص خستگی چشم از طریق یادگیری ماشینی بر اساس الکترواکولوگرافی تک کانالی

 چکیده

  امروزه خستگی چشم در سطح جهانی رایج تر شده است. اما هیچ روش عینی و مؤثری برای تشخیص خستگی چشم به جز پرسشنامه نمونه پیمایشی وجود نداشت. یک روش تشخیص خستگی چشم با یادگیری ماشین بر اساس سیستم مبتنی بر الکترواکولوگرافی تک کانالی پیشنهاد شده است. شرکت کنندگان باید پرسشنامه های استاندارد صنعت خستگی چشم را تکمیل کنند. نتایج به عنوان برچسب داده استفاده می شود. سپس سیگنال های الکترواکولوگرافی آنها را از طریق یک دستگاه تک کانال جمع آوری می کنیم. از سیگنال‌های الکترواکولوگرافی، پنج مقدار ویژگی مرتبط با خستگی چشم استخراج می‌شوند. یک مدل یادگیری ماشینی که از پنج مقدار ویژگی به عنوان ورودی استفاده می کند، برای تشخیص خستگی چشم طراحی شده است. نتایج تجربی نشان می دهد که ارتباط عینی بین الکترواکولوگرافی و خستگی چشم وجود دارد. این روش می تواند در تشخیص خستگی روزانه چشم استفاده شود و در آینده نیز مفید خواهد بود(تشخیص خستگی چشم از طریق یادگیری).

Title: Eye Fatigue Detection through Machine Learning Based on Single Channel Electrooculography

Abstract

 Nowadays, eye fatigue is becoming more common globally. However, there was no objective and effective method for eye fatigue detection except the sample survey questionnaire. An eye fatigue detection method by machine learning based on the Single-Channel Electrooculographybased System is proposed. Subjects are required to finish the industry-standard questionnaires of eye fatigue; the results are used as data labels. Then, we collect their electrooculography signals through a single-channel device. From the electrooculography signals, the five most relevant feature values of eye fatigue are extracted. A machine learning model that uses the five feature values as its input is designed for eye fatigue detection. Experimental results show that there is an objective link between electrooculography and eye fatigue. This method could be used in daily eye fatigue detection and it is promised in the future.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا