تشخیص عفونت اطراف پروتز | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 تشخیص عفونت اطراف پروتز">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 18
تعداد کلمات : 8300
مجله : Current Concepts Review
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تشخیص عفونت اطراف پروتز

 چکیده

 هیچ آزمایش مطلقی برای تشخیص قبل از عمل عفونت مفصل اطراف پروتز (PJI) وجود ندارد. بنابراین، عملکرد بالینی بر ترکیبی از آزمون‌ها و معیارهای حمایتی تکیه دارد.

آزمایشات جدید سرم و سینوویال توانایی ما را برای تشخیص PJI بهبود بخشیده است. الگوریتم مبتنی بر شواهد ۲۰۱۸ برای تشخیص PJI امتیازهای وزنی را برای نشانگرهای سرم و همچنین نشانگرهای سینوویال ارائه می‌کند تا تشخیص را در زمانی که معیارهای اصلی مانند کشت مثبت یا دستگاه سینوسی وجود ندارد، تسهیل کند.

فن‌آوری‌های مستقل از کشت مانند توالی‌یابی نسل بعدی می‌توانند شناسایی پاتوژن را به‌ویژه در محیط PJI کشت منفی تسهیل کنند.

علیرغم پیشرفت‌های اخیر، تشخیص PJI همچنان چالش برانگیز است و نوآوری‌های بیشتری را تضمین می‌کند

ازدیرباز، معیارهای انجمن عفونت اسکلتی عضلانی ۲۰۱۱ (MSIS) استانداردی برای تعریف عفونت مفصل اطراف پروتز (PJI) پس از آرتروپلاستی کامل مفصل (TJA) بوده است. این معیارها توسط یک گروه کاری متشکل از کارشناسان توسعه داده شد و نشان دهنده اجماع گروه در مورد تعریف «استاندارد طلایی» PJI بر اساس ادبیات است (جدول I). با توجه به معیارهای MSIS 2011، PJI قطعاً وجود دارد اگر ۱ معیار اصلی یا ۴ معیار فرعی برآورده شود (جدول II). PJI ممکن است همچنان وجود داشته باشد حتی اگر کمتر از ۴ معیار جزئی وجود داشته باشد. اگرچه تعریف MSIS در ارائه استانداردی برای تشخیص و درمان PJI بسیار مهم بوده است، اما محدودیت‌هایی دارد. معیارها به جای یک الگوریتم مبتنی بر شواهد، یک اجماع را نشان می‌دهند. سه مورد از معیارهای جزئی بر یافته‌های حین عمل تکیه دارند و برای تأیید PJI باید ۴ معیار جزئی رعایت شود. علاوه بر این، PJI را نمی‌توان بر اساس معیارهای جزئی قبل از عمل تشخیص داد. معیارها ممکن است PJI ناشی از ارگانیسم‌های با رشد آهسته یا عفونت‌های کشت منفی را از دست بدهند و شامل آزمایش‌های تشخیصی اخیراً توسعه‌یافته نمی‌شوند.

Title: Diagnosis of Periprosthetic Infection

Abstract

 There is no absolute test for the preoperative diagnosis of periprosthetic joint infection (PJI); thus, clinical practice relies on a combination of supportive tests and criteria.
Novel serum and synovial tests have improved our ability to diagnose PJI. The 2018 evidence-based algorithm for PJI diagnosis provides weighted scores for serum markers, as well as synovial markers, to facilitate diagnosis when major criteria such as positive cultures or a sinus tract are not present.
Culture-independent technologies such as next-generation sequencing can facilitate pathogen identification, particularly in the setting of culture-negative PJI.
Despite recent developments, PJI diagnosis remains challenging and warrants further innovation.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
خـریـد محـصـول
نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
خـریـد محـصـول
عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
خـریـد محـصـول
رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
خـریـد محـصـول
اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
خـریـد محـصـول
ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
خـریـد محـصـول
بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
خـریـد محـصـول
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
خـریـد محـصـول
رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
خـریـد محـصـول
رابطه بین گزارش پایداری، تجارت الکترونیک، عملکرد شرکت و اجتناب مالیاتی با فرهنگ سازمانی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا