light box

عنوان فارسی مقاله:تصمیمات قضایی در خصوص حقوق بین الملل خصوصی

 چکیده

 در آمازون، CJEU تصمیم می‌گیرد که کدام قوانین تعارض به ادعاهای مربوط به دادرسی‌های جمعی که توسط یک سازمان مصرف کننده برای ممنوعیت شرایط غیر منصفانه در شرایط و ضوابط فروشنده اعمال شوند. شرایط و ضوابط در قراردادهای b2c الکترونیک استفاده شدند که در آن فروشنده مصرف کننده‌ها را در کشور خودشان پیدا می‌کند. CJEU بین قوانین تعارض مربوط به کنش جمعی، ماده ۶(۱) روم ۲ و قوانین تعارض مربوط به منصفانه بودن شرایط، ماده ۶(۲) تصمیم گیری می‌کند. به علاوه، CJEU یک تست جدید را برای ارزیابی عادلانه بودن شرایط انتخاب قانون تحت بخش نامه در خصوص شرایط منصفانه ارائه کرده است. استدلال شده است که تمایز CJEU بین این دو قانون غیر ضروری است و این که تست ارائه شده برای ارزیابی منصفانه بودن شرایط قواعد انتخاب قانون حاکم غیر منصفانه و برای مصرف کننده نامطلوب‌تر از تست‌های فرموله شده در تصمیمات قبلی است.

Title: Judicial Decisions on Private International Law
Court of Justice of the European Union 28 July 2016, Case C 191/15

Abstract

In Amazon the CJEU decided which conflict rules applied to a claim in collective proceedings that was initiated by a consumer organization to prohibit allegedly unfair terms contained in the general terms and conditions of a seller. The terms were used in electronic b2c contracts, where the seller targeted consumers in their home country. The CJEU distinguished between the conflict rule concerning collective action, Article 6(1) Rome II, and the conflict rule concerning the fairness of the term, Article 6(2) Rome I. In addition, the CJEU introduced a new test to assess the fairness of a choice-of-law term under Directive 93/13 on unfair contract terms. In the note, it is argued that the CJEU’s distinction between those two conflict rules is unnecessary and that the test that the CJEU formulated to assess whether a choice-of-law term is unfair, is less favourable to the consumer than the tests formulated in prior decisions.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا