light box
امتیاز 2.58 برخی از جنبه های تقلیل خسارت(کاهش زیان) در فروش بین المللی کالا">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 14
تعداد کلمات : 4800
مجله : LAWS
انتشار : 2010
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:برخی از جنبه های تقلیل خسارت(کاهش زیان) در فروش بین المللی کالا

 چکیده

اگر کسی را به شام ​​دعوت کردید و ساعاتی پس از موعد مقرر او هنوز نیامده است، بهتر است استنباط کنید که او نمی آید و شروع به خوردن کنید. شما نمی توانید اجازه دهید که خود و سایر مهمانانتان گرسنه بمانند، فقط به این دلیل که احتمال کمی وجود دارد که او چند روز بعد بیاید.»

طرف متضرر نمی تواند در حالی که زیان های ناشی از نقض قرارداد جمع می شود بیکار بنشیند و سپس انتظار داشته باشد که استحقاق جبران خساراتی را داشته باشد که می توان از آن جلوگیری کرد. درعوض، عموماً ملزم به انجام تمام اقداماتی است که در شرایط معقول است تا زیان ناشی از نقض را کاهش دهد. به گفته چنوی لیو، «حتی در مواردی که طرف زیان دیده در عدم انجام کار یا تأثیرات آن نقشی نداشته است، نمی‌تواند ضرری را جبران کند که اگر اقدامات معقولی برای انجام آن انجام می‌داد از آن اجتناب می‌کرد». اگر طرف متضرر نتواند به طور رضایت‌بخشی زیان را کاهش دهد، احتمالاً از بازپرداخت آن زیان‌های قابل اجتناب منع می‌شود – یعنی آسیبی که در حالی که ناشی از نقض است، می‌توانست با انجام اقدامات مناسب کاهش یابد(تقلیل خسارت در فروش بین المللی).

Title: SOME ASPECTS OF LOSS MITIGATION IN INTERNATIONAL SALE OF GOODS

Abstract

 “If you invite someone to dinner, and hours after he was due he still hasn't arrived, you had better infer that he isn't coming, and start eating. You can't let yourself and your other guests starve merely because there is a slight chance that he will show up days later. The aggrieved party cannot sit idly while the losses resulting from the breach of contract accumulate and then expect to be entitled to recover the losses that could have been avoided. Instead, one is generally required to undertake all measures that are reasonable in the circumstances to mitigate the loss resulting from the breach. According to Chenwei Liu, “even where the aggrieved party has not contributed either to the non-performance or to its effects, it cannot recover for loss it would have avoided if it had taken reasonable steps to do so”2. If the aggrieved party fails to satisfactorily mitigate the loss it is likely to be precluded from recovering those avoidable losses – i.e. that harm which, whilst caused by the breach, could have been reduced by undertaking suitable measures.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا