light box
امتیاز 2.58 حسابداری مدیریت به عنوان منبع سیاسی برای توانمند سازی اداره دولتی نهادینه شده">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 32
تعداد کلمات : 15000
مجله : Management Accounting Research
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:حسابداری مدیریت به عنوان منبع  سیاسی برای توانمند سازی اداره دولتی نهادینه شده

چکیده

  اینکه چگونه بازیگران نهادینه شده در موسسات می توانند این موسسات را تغییر دهند ، به عنوان پارادوکس اداره دولتی نهادینه شده شناخته می شود. اگرچه توجه علمی به اداره دولتی نهادینه شده در سالهای اخیر افزایش یافته است ، اما آنچه بازیگران را قادر می سازد در اداره دولتی نهادینه شده شرکت کنند هنوز به خوبی درک نشده است. منبعی که ممکن است به بازیگران در تحقق اداره دولتی نهادینه شده و غلبه بر مقاومت سیاسی مخالفان برای تغییر کمک کند ، حسابداری مدیریت است ، زیرا حسابداری مدیریت می تواند – از جمله سایر کارکردها – به عنوان یک منبع اطلاعاتی مهم برای بازیگرانی که مایل به مشارکت در اداره دولتی نهادینه شده اند ، باشد. اگرچه ممکن است متون موجود صریحاً به اداره دولتی نهادینه شده اشاره نکنند ، اما مطالعات تحقیقاتی منتشر شده احتمالاً حاوی شواهدی از نقش حسابداری مدیریت به عنوان منبع در کار نهادی است. بنابراین ، این مطالعه به دنبال بررسی و تجزیه و تحلیل ادبیات موجود برای شواهد در مورد چگونگی استفاده از حسابداری مدیریت به عنوان یک منبع سیاسی است که اداره دولتی نهادینه شده را قادر می سازد. برای این منظور ، این مطالعه از روشهای بررسی ادبیات سیستماتیک استفاده می کند و نشان می دهد که چرا و چگونه حسابداری مدیریت می تواند به عنوان یک منبع سیاسی در تغییرات نهادی عمل کند. این مطالعه شش  نقش را در رابطه با چگونگی استفاده از حسابداری مدیریت به عنوان یک منبع سیاسی در شناسایی نیاز و جلب حمایت دیگران و اجرای تغییرات نهادی توسعه می دهد. علاوه بر این نشان می دهد که حسابداری مدیریت با عوامل دیگر در ایجاد امکان اداره دولتی نهادینه شدهدر تعامل است. سرانجام ، یافته های بررسی حاکی از آن است که حسابداری مدیریت نه تنها در مشروعیت بخشیدن به تغییرات نهادی از طریق پست بلکه در شناسایی نیاز به تغییر ، جلب حمایت دیگران برای تغییر و اجرای تغییر ، یک منبع مهم است(توانمند سازی اداره دولتی نهادینه شده).

TITLE: Management accounting as a political resource for enabling embedded agency

Abstract

How actors embedded in institutions can change those institutions is known as the paradox of embedded agency. Although academic interest in embedded agency has increased in recent years, what enables actors to engage in embedded agency is still not well understood. One resource that may assist actors in realising embedded agency and overcoming political resistance by opponents to change is management accounting, as management accounting can—among other functions—serve as an important information resource for actors willing to engage in embedded agency. Although the existing literature may not explicitly refer to embedded agency, published research studies are likely to already contain some evidence of the role of management accounting as a resource in institutional work. Thus, this study seeks to survey and re-analyse the existing literature for evidence regarding how management accounting may be used as a political resource that enables embedded agency. For this purpose, the study uses systematic literature review methods and demonstrates why and how management accounting may serve as a political resource in institutional change. The study develops six roles concerning how management accounting may be used as a political resource in the identification of a need for and gaining others’ support for and the implementation of institutional change. It further shows that management accounting may be at interplay with other factors in enabling embedded agency. Finally, the review findings suggest that management accounting may be an important resource not only in legitimising institutional change ex post but also in identifying the need for change, gaining others’ support for change and implementing change.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تاثیر سیستم ردیابی مواد غذایی بر ارزش درک شده مصرف کننده و قصد خرید در چین
خـریـد محـصـول
سرمایه اجتماعی از طریق رسانه های اجتماعی بر عملکرد شغلی تأثیر می گذارد
خـریـد محـصـول
تأثیر آموزش ایمنی بر روی شیوه های بهداشت و ایمنی شغلی در شرکتهای استخراج کوچک
خـریـد محـصـول
مطالعه موردی یک شرکت بین المللی خودرو مستقر در تایوان
خـریـد محـصـول
قدرت توانمندسازی کارکنان در تأثیرگذاری بر موفقیت سازمان: مرور منابع
خـریـد محـصـول
تأثیر میانجیگری سیاست دولتی زنجیره ارزش بیکسا
خـریـد محـصـول
اثربخشی برنامه های آموزشی کارآفرینی کنیا
خـریـد محـصـول
اندازه گیری ایندومتاسین با استفاده از یک حسگر مدرن
خـریـد محـصـول
بررسی ویژگی‌های متعدد اینترلوکین-۶ و اهمیت IL-6 در درمان بیماری‌های التهابی
خـریـد محـصـول
بررسی درمان بیماران التهاب روده کرون با استفاده از داروی آدالیموماب
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا