light box
امتیاز 2.58 تأثیر COVID-19 بر تحولات و توسعه بخش‌های تولید گوشت گاو و گوسفند">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 33
تعداد کلمات : 12900
مجله : Ruminants
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر COVID-19 بر تحولات و توسعه بخش‌های  تولید گوشت گاو و گوسفند

چکیده

  در حالی که همه‌گیری COVID-19 و واکنش‌های دولتی مرتبط با آن تأثیر قابل‌توجهی بر مصرف‌کنندگان و زنجیره‌های تأمین گوشت در سراسر جهان داشته است، تأثیر آن بر پرورش گوشت گاو و گوسفند به‌طور شگفت‌آوری کوچک، کوتاه مدت  بوده و تا حد زیادی با تأثیرات جهانی دیگر جبران شده است. با این حال، تأثیر آن نیز بین کشورها و مناطق بسیار متفاوت بوده است که عمدتاً به دلیل تفاوت در اقدامات دولت و شرایط و تأثیرات صنعت است. هدف این مطالعه ارائه بینشی در مورد تأثیرات همه‌گیری در سراسر زنجیره‌های عرضه جهانی گوشت گاو و گوسفند، اما با تمرکز بر سطح مزرعه، به‌ویژه قیمت‌های تولیدکننده در سال ۲۰۲۰ است. در مرکز این مطالعه، تجزیه و تحلیل پاسخ‌های نظرسنجی مبتنی بر پرسشنامه آنلاین به شبکه جهانی معیار کشاورزی گاو و گوسفند. این مطالعه همچنین از انواع دیگر مطالعات و منابع اطلاعاتی برای بررسی عوامل بالقوه دیگری که می‌توانند بخش‌های گوشت گاو و گوسفند را در سرتاسر جهان در سال ۲۰۲۰ هدایت کنند، استفاده می‌کند. این بررسی می‌کند که چگونه این تأثیرات با تأثیر همه‌گیری تعامل داشته‌اند. فروش خدمات غذایی تحت تأثیر همه‌گیری قرار گرفت، پردازش گوشت به طور موقت در آمریکای شمالی مختل شد، اما قیمت‌های جهانی دام ، تا حد زیادی به دلیل تداوم تقاضای قوی گوشت گاو و گوسفند و واردات در چین بالا ماند(تولید گوشت گاو و گوسفند).

Title: COVID-19 Influence on Developments in the Global Beef and Sheep Sectors

Abstract

 While the COVID-19 pandemic and associated government responses have had a substantial impact on consumers and meat supply chains worldwide, the effect on beef and sheep farming has been surprisingly small, short-lived and largely offset by other global influences. However, the
impact has also varied greatly between countries and regions, largely due to differences in Government measures and in industry circumstances and influences. This study aims to provide insights into the pandemic’s impacts throughout global beef and sheep supply chains, but with a focus on the farm level, particularly producer prices in 2020. At the centre of the study is an analysis of online questionnaire-based survey responses to the Global agri benchmark Beef and Sheep Network. The study also utilizes a variety of other studies and information sources to explore other potential factors that could have also driven beef and sheep sectors worldwide in 2020. It explores how these influences interacted with the effect of the pandemic. Food service sales were highly impacted by the pandemic, meat processing was temporarily disrupted in North America but global livestock prices remained high due, in large part, to the continuation of strong beef and sheep meat demand and imports in China.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا