light box
امتیاز 2.65 جامعه شناسی تکاملی عشق">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 4000
مجله : International Journal of Sociology of the Family
انتشار : 1997
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:جامعه شناسی تکاملی عشق

 چکیده

جامعه شناسان ازدواج و خانواده، به طور کلی عشق را یک پدیده زناشویی، رومانتیک و دگر جنس گرا می‌دانند. آن‌ها عشق را از دیدگاه خرده نظام اجتماعی در نظر می‌گیرند و از دیدگاه روان شناسی آن را تعریف می‌کنند. عشق به ندرت یک مفهوم مرکزی و محوری در نظریه پردازی جامعه شناسی در نظر گرفته می‌شود. در این مقاله من به بررسی دیدگاه‌های جامعه شناسی کلان در خصوص عشق می‌پردازم که برای تفسیر تکاملی می‌تواند مناسب باشد. من اهمیت و پیامدهای مفهومی سازی عشق را به عنوان یک حقیقت اجتماعی از دیدگاه نظریه پردازان و شرایط بهبود دهنده تکامل اجتماعی فرهنگی و توسعه انسانی بررسی می‌کنم. دیدگاه‌های انسانی در خصوص عشق که توسط روان شناسان ارائه شده است با پیشرفت‌ها و توسعه‌های اخیر در تئوری تکاملی از حیث اهمیت همکاری سازگار است. فرضیات سوروکین در خصوص قدرت عشق نیز همانند پیش بینی رفتارهای اصولی و سیستمی انجام شده توسط محققان اخیر بررسی بحث می‌شوند. عشق تجلی گر نزدیکی و صمیمت به عنوان عاملی در تسهیل تبادل و یادگیری اطلاعات می‌باشد. این ایده منجر به مفهومی می‌شود که بر اساس آن عشق یک مکانیسم تکاملی است. عشق می‌تواند مصداق و تجلی گر عامل همکاری و مشارکتی بحرانی مورد نیاز برای حل مسائل مورد نیاز رشد و باقی فردی و جمعی می‌باشد. این مسائل از نظر نوع و مقیاس جدید هستند. یک ارتباط بین عشق و ملزومات سیاسی جهانی، اقتصادی و فرهنگی عمومی وجود دارد. تشخیص و تحلیل این ارتباط می‌تواند موجب افزایش درک ما از جامعه معاصر در حال تکامل شود.

TITLE:An Evultionary Sociology Of Love

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  مطالعه ی بازاریابی گردشگری
  خـریـد محـصـول
  انتقال ژن افقی از آگروباکتریوم به گیاهان
  خـریـد محـصـول
  بررسی تداخل بین پرده‌های مغناطیسی جراحی و پیس میکر ها یا ضربان ساز ها
  خـریـد محـصـول
  تشریح و آشکارسازی همه گیری کوید-۱۰(COVID-19)
  خـریـد محـصـول
  سلامت روان در کانادا: کوید-۱۹(COVID-19) و فراتر از آن
  خـریـد محـصـول
  کروناویروس(COVID-19) و اضطراب: ارزیابی اثرات روان شناختی بیماری های مسری
  خـریـد محـصـول
  آیا ترس از کروناویروس(COVID-19) باعث تحریک اضطراب و نگرانی شغلی آینده می شود؟
  خـریـد محـصـول
  چاقی و کروناویروس(COVID-19): دو روی یک سکه
  خـریـد محـصـول
  تأثیر کوید-۱۹(COVID-19) بر روی سلامت روان عمومی و اثر خنثی کننده حس انسجام
  خـریـد محـصـول
  اثرات کوید-۱۹(COVID-19 یاکروناویروس) بر روی اضطراب، افسردگی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
  برو بالا