light box
امتیاز 2.58 جهانی شدن، کیفیت و نگرش سیستمی: ادغام مدیریت کیفیت جهانی و دیدگاه سیستمی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 50
تعداد کلمات : 12000
مجله : Heliyon
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جهانی شدن، کیفیت و نگرش سیستمی: ادغام مدیریت کیفیت جهانی و دیدگاه سیستمی

 چکیده

 یک رویکرد جهانی به سمت مدیریت کیفیت، نیاز به ساخت مجموعه جدیدی از دانش را که حوزه کیفیت جهانی را از منظر سیستمی بررسی  می کند برجسته میکند.

مقاله حاضر نتایج یک تحقیق در حال انجام بر اساس مطالعات کمی و کیفی را ارائه می دهد. مطالعه کیفی از نظریه زمینه ای به عنوان چارچوب نظری و روش شناختی خود استفاده کرد. موضوعات این مطالعه متخصصان تفکر سیستمی، از جمله مدیران پروژه و مهندسانی بودند که در مورد کار خود در سازمان‌های جهانی در یک محیط تجاری که با چالش‌های پیچیده و پویا مشخص می‌شود، مصاحبه عمیقی انجام دادند. علاوه بر این، چندین ابزار کمی و کیفی در یک مطالعه میدانی از ۱۸ شرکت چند ملیتی استفاده شد.

با توجه به نیاز به توسعه اصطلاحات مدیریت کیفیت جهانی جدید، این مقاله چندین مفهوم کلیدی جدید را در این زمینه ارائه می‌کند که حاصل تحقیقات ، با تأکید بر منطق و دیدگاه سیستم‌گرا  در حال انجام است. به این ترتیب، مقاله مرحله مهمی در ایجاد این مجموعه جدید از دانش، و به سمت مفهوم سازی متغیرهای کلیدی مورد استفاده در مدیریت کیفیت جهانی، از رویکرد سیستمی است که با حوزه های مدیریت بین المللی و مدیریت استراتژیک تعامل دارد.

Title: Globalization, quality and systems thinking: integrating global quality Management and a systems view

Abstract

 A global approach towards quality management highlights the need for constructing a new body of knowledge that views the field of global quality from a systems perspective. The current article presents the results of an ongoing research based on quantitative and qualitative studies. The qualitative study used Grounded Theory as its theoretical and methodological framework. The subjects of this study were experts in systems thinking, including project managers and engineers who were interviewed in depth about their work in global organisations in a business environment characterized by complex and dynamic challenges. In addition, several qualitative and quantitative tools were applied in a field study of 18 multinational companies. In view of the requirement for developing new global quality management terminology, this article presents several new key concepts in this field, which have resulted from the ongoing research, with emphasis on a systems-oriented rationale and perspective. As such, the article is an important stage in building this new body of knowledge, and towards the conceptualization of key variables used in global quality management, from a systems approach that interacts with the fields of international management and strategic management.

 

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا