light box
امتیاز 2.93 زمینه‌های حقوقی برای حفاظت از علایم تجاری شناخته شده">

عنوان فارسی مقاله:زمینه‌های حقوقی برای حفاظت از علایم تجاری شناخته شده

 چکیده  

علایم تجاری معروف یا شناخته شده نخستین و مهم‌ترین علایم تجاری می‌باشند. از این روی، بایستی در کنار سایر انواع علامت‌های تجاری در نظر گرفته شوند. این بدین معنی است که یک علامت تجاری معروف و شناخته شده، حتی اگر شهرت و معروفیت موفقی نداشته باشد باید به عنوان یک علامت تجاری معمولی بر اساس بخش نامه علایم تجاری و مقررات علایم تجاری جامعه حفاظت شده و مصونیت داشته باشد. به دلیل اهمیت ناشی از اعتبار و شهرت خود، علایم تجاری مشهور و شناخته شده را می‌توان تحت یک مکانیسم حقوقی خاص که متفاوت از مکانیسم‌های کنترل کننده علایم تجاری عادی هستند حفاظت کرد. یکی از ابعاد خاص حفاظت علامت تجاری مشهور این است که آن‌ها را حتی زمانی که ثبت نشده‌اند می‌توان حفظ کرد. در تحلیل قوانین و قضاوت‌های اتحادیه اروپا در خصوص علایم تجاری و علایم تجاری مشهور، ما تعدادی از اصول مهمی که به کرات برای ثبت و استفاده از علایم تجاری استفاده شده است را خلاصه می‌کنیم:۱- احتمال سردرگمی ۲- دکترین رقیق سازی و ۳- عنصر ایمان بد

Title:the legal grounds for well known trademark protection

Abstract

Well-known or famous trademarks are first and foremost, trademarks. Therefore, they should be treated at least in common with other types of trademarks. This means that a well-known trademark, even if it is not successfully proven to be well-known or famous should be protected as an ordinary trademark under the provisions of the Community Trademark Regulation and the Trademark Directive. Because of the importance supplied by their “fame” or their “reputation”, well-known or famous trademarks can also be protected under a special legal mechanism that differs from those applying to ordinary trademarks. One of the special aspects of well-known trademark protection is that they can be protected even they are not registered. In analyzing EU legislation and judgments concerning trademarks and well-known trademarks, we distill a number of important principles that have frequently been ap plied to their registration and use including (i) the requirement of likelihood of confusion, (ii) the doctrine of dilution and (iii) the element of bad faith.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
برآورد بحران نقدینگی ناشی از Covid-19: سیاست و شواهد جهانی
خـریـد محـصـول
گزارش ارزش و عملکرد شرکت
خـریـد محـصـول
اضطراب و افسردگی در والدین کودکانی که با آترزی مری متولد شده اند
خـریـد محـصـول
چگونه ارتباطات سیاسی شرکت بر گزارش دهی مالی اثر دارد؟ مرور منابع
خـریـد محـصـول
تحقیق در مورد استانداردهای بین المللی حسابرسی: مرور منابع و فرصت ها برای تحقیقات آینده
خـریـد محـصـول
پاسخ آنتی بادی به SARS-CoV-2 در افراد مبتلا به HIV
خـریـد محـصـول
آنوسمی و نوروپاتی مجرای بویایی در بیماران COVID-19
خـریـد محـصـول
مدیریت عملی بیماری دیورتیکول روده بزرگ در شرایط سرکوب سیستم ایمنی
خـریـد محـصـول
تنهایی، انزوای اجتماعی و تفاوت آنها: یک مطالعه تشخیصی در اختلال افسردگی مداوم
خـریـد محـصـول
افت فشار و ماندگی با جریان گاز-مایع در لوله عمودی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا