light box
امتیاز 2.58 حل مسئله همه گیری کروناویروس:آیا ماسک چشم فیلتر دار کمکی به حل مسئله می‌کند؟">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 11
تعداد کلمات : 2400
مجله : International Journal of Infectious Diseases
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:حل مسئله  همه گیری  کروناویروس:آیا  ماسک چشم فیلتر دار  کمکی به حل مسئله می‌کند؟

 چکیده

 هدف: محافظت جزیی از چشم به طور کامل از چشم در برابر ذرات موجود در هوا محافظت نمی‌کند. محافظت کامل از چشم به طور کامل از چشم در برابر ذرات محافظت می‌کند. این مطالعه با هدف ساختن و آزمایش یک ماسک چشم (FEM) برای محافظت از چشم در برابر ذرات معلق در هوا انجام شد.

روش‌ها: مراحل انجام شده برای ساخت FEM شرح داده شد. یک ماسک چشم استاندارد مهر و موم شده (SEM) و یک FEM در دوره‌های ۱ دقیقه، ۵ دقیقه و ۶۰ دقیقه برای اندازه گیری عملکرد مربوط به ذرات مورد بررسی قرار گرفتند.

یافته‌ها: SEM در ۱ دقیقه کم مه، در ۵ دقیقه مه زیادی نشان داد و در ۶۰ دقیقه با تراکم بالا مشاهده شد. FEM در ۱ دقیقه و ۵ دقیقه صاف بود و در ۶۰ دقیقه حداقل مه را نشان می‌داد.

نتیجه گیری: با محافظت از چشم در برابر ذرات معلق در هوا و جلوگیری از مه، ممکن است یک FEM نقش مهمی در جلوگیری از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا (COVID-19) داشته باشد و آن را قابل استفاده کند. تحقیقات بیشتر اکیداً توصیه می‌شود(حل مسئله همه گیری کروناویروس).

Title: Addressing the corona virus pandemic: will a novel filtered eye mask help?

Abstract

 Objective: Non-hermetically sealed eye protection does not fully protect the eyes from airborne particles. Hermetically sealed eye protection fully protects the eyes from particles, but tends to fog up, rendering it unusable. This study aimed to build and test a filtered eye mask (FEM) to protect the eyes from airborne particles, while being usable without excessive fog build up. Methods: The steps performed to build the FEM were described. A hermetically-sealed standard eye mask (SEM) and an FEM were examined at 1-minute, 5-minute and 60-minute periods for performance metrics relating to fog. Results: The SEM showed minimal fog at 1 minute, lots of fog at 5 minutes and was dripping with condensation at 60 minutes. The FEM was clear at 1 minute, 5 minutes and showed minimal fog at 60 minutes. Conclusion: An FEM may play an important role in preventing novel coronavirus (COVID-19) exposure by protecting the eyes from airborne particles and preventing fog, rendering it usable. Further research is strongly recommended.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا