light box
امتیاز 2.58 روش ارزش گذاری فناوری برای حمایت از مدیریت دانش">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 25
تعداد کلمات : 6900
مجله : sustainability
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:روش ارزش گذاری فناوری برای حمایت از مدیریت دانش در تصمیم گیری های فناوری برای کسب پایداری

 چکیده

  فناوری های جدید تأثیرات عمده ای بر سودآوری شرکت ها و رشد اقتصادی جامعه دارند. اگر بتوان فناوری های مناسب را به طور معمول انتخاب کرد، در این صورت امکان دستیابی به پایداری در سطح شرکت وجود دارد. مدیریت دانش (KM) می تواند برای حمایت از تصمیم گیری فناوری و درک پتانسیل فناوری های خاص در یک محیط تجاری خاص استفاده شود. در این مطالعه، روش تحقیق طراحی (DRM) با سه مطالعه موردی در یک محیط صنعتی برای توسعه و ارزیابی یک روش ارزش‌گذاری فناوری جدید (TVM) استفاده می‌شود. TVM شش مرحله‌ای پیشنهادی بر کسب، مدل‌سازی و اعتبارسنجی دانش مرتبط با محصول برای حمایت از KM مرتبط با تصمیم‌های فناوری تمرکز دارد. هدف این تحقیق استفاده از تمایز بین خواص و رفتارهای محصول با تمایل به درک پتانسیل فناوری است. در طول فرآیند، دانش ضمنی قابل مشاهده و مستند می‌شود که از قابلیت اطمینان تصمیمات فناوری پشتیبانی می‌کند و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا پایداری را به دست آورند.

Title: Technology Valuation Method for Supporting Knowledge Management in Technology Decisions to Gain Sustainability

Abstract

 New technologies have major effects on the profitability of companies and the economic growth of society. If appropriate technologies can be routinely selected, then it is possible to achieve sustainability at a company level. Knowledge management (KM) can be used to support technology decision making and give an understanding of the potential of particular technologies in a specific business environment. In this study, the design research methodology (DRM) is used with three case studies in an industry environment to develop and evaluate a novel technology valuation method (TVM). The proposed six-step TVM focuses on the acquisition, modeling, and validation of product-related knowledge to support KM related to technology decisions. The contribution of this research is to use distinctions between product properties and behaviors with a disposition toward understanding the potential of technology. During the process, tacit knowledge is made visible and documented, which supports the reliability of technology decisions and enables companies to gain sustainability.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا