light box
امتیاز 2.58 آیا هیدروکسی کلروکین می تواند در برابر حوادث ترومبوتیک مرتبط با COVID-19 محافظ باشد؟">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 24
تعداد کلمات : 7300
مجله : Journal of Microbiology, Immunology and Infection
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آیا هیدروکسی کلروکین می تواند در برابر حوادث ترومبوتیک مرتبط با COVID-19 محافظ باشد؟

 چکیده

اگرچه SARS-CoV-2 یک ویروس ریوی-گرمسیری تلقی می شود ، اما COVID-19 شدید فقط یک عفونت ریوی ویروسی نیست ، از نظر بالینی این یک آسیب شناسی چند عضوی است که دارای ناهنجاری های مهم انعقادی و ترومبوآمبولی است. اخیراً ، آنتی بادی های آنتی فسفولیپید (aPL) در تعداد زیادی از بیماران مبتلا به COVID-19 افزایش یافته است. افزایش APL در سندرم آنتی فسفولیپید (APS) ، یک اختلال خود ایمنی سیستمیک که با ترومبوز وریدی یا شریانی مکرر و/یا عوارض زنان و زایمان مشخص می شود ، به خوبی ثبت شده است. در میان رژیم درمانی APS ، هیدروکسی کلروکین (HCQ) یکی از مولکولهایی است که در پیشگیری اولیه از ترومبوز و عوارض زنان و زایمان در آن بیماران پیشنهاد شده است. با توجه به خواص ضد ترومبوتیک موجود در درمان APS ، HCQ می تواند کاندید مناسبی برای پیشگیری از وقوع ترومبوتیک در بیماران مبتلا به COVID-19 در ارتباط با ضد انعقاد در نظر گرفته شود و استفاده مجدد از آن مستلزم ارزیابی بیشتر است(حوادث ترومبوتیک مرتبط با COVID-19).

Title: Can hydroxychloroquine be protective against COVID-19-associated thrombotic events ?

Abstract

Although SARS-CoV-2 is considered a lung-tropic virus, severe COVID-19 is not just a viral pulmonary infection, clinically it is a multi-organ pathology with major coagulation abnormalities and thromboembolism events. Recently, antiphospholipid (aPL) antibodies were found increased in a large number of COVID-19 patients. Elevated aPL have been well documented in antiphospholipid syndrome (APS), a systemic autoimmune disorder characterized by recurrent venous or arterial thrombosis and/or obstetrical morbidity. Among treatment regimen of APS, hydroxychloroquine (HCQ) is one of the molecules proposed in the primary prevention of thrombosis and obstetrical morbidity in those patients. Due to its antithrombotic properties documented in APS therapy, HCQ could be considered a good candidate for the prevention of thrombotic events in COVID-19 patients in association with anticoagulant and its repurposing deserves further evaluation.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا