light box
امتیاز 2.65 کنترل کوره حرارت دهی با استفاده از درجه حرارت‌های مایع و ویسکوزیته پسماندها">

عنوان فارسی مقاله:کنترل کوره حرارت دهی با استفاده از درجه حرارت‌های مایع و ویسکوزیته پسماندها با محاسبات تعادل فازی

  چکیده

ویسکوزیته پسماند مذاب در عملیات کوره حرارتی یک متغیر فراوری مهم می‌باشد که بر سرعت و محل واکنش‌ها درون کوره و نیز سهولت خروج پسماند نهایی ازکوره تأثیر می‌گذارد. به منظور بهینه سازی این فرایندها، برآورد ویسکوزسته پسماند و درجه حرارت‌های مایع هرچه دقیق‌تر لازم بوده و آگاهی از مقادیر هدف مهم می‌باشد. مدل‌های پیش بینی درجه حرارت‌های مایع و ویسکوزیته که محاسبات مربوط به فاز تعادل را در نظر می‌گیرند ایجاد شده و با داده‌های اندازه گیری شده اعتبارسنجی شدند. دیاگرام‌های مختلف برای تشریح چگونگی تغییر خواص با ترکیب و درجه حرارت از جمله دیاگرام‌های شبه سه بعدی از SiO2-MgO-CaO-Al2O3 برای ویسکوزیته و درجه حرارت‌های مایع تشکیل گردیده‌اند. مدل‌ها نیز اعمال شده و روش‌هایی برای آنالیز عملیات کوره‌های حرارتی و تعیین مقادیر هدف پیشنهاد شده‌اند(درجه حرارت‌های مایع و ویسکوزیته پسماندها).

Title: Blast Furnace Control using Slag Viscosities and Liquidus Temperatures with Phase Equilibria Calculation

Abstract

The viscosity of molten slag in blast furnace operations is an important process variable, influencing the rate and location of reactions inside the furnace, as well as the ease with which the final slag could be removed from the furnace. To optimize these processes, it is necessary to estimate the slag viscosity and liquidus temperatures as accurately as possible, and know the target values. Models to predict viscosities and liquidus temperatures, incorporating phase equilibrium calculations, have been developed and validated with measured data. Various diagrams have been developed to illustrate how the properties vary with composition and temperature, including pseudo-ternary diagrams of SiO2-MgOCaO-Al2O3 for viscosity and liquidus temperature. Models were also applied and methodologies developed to analyse historical blast furnace operations and determine target values.

 

   

   ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

   برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

   محصولات مشابه
   الگوریتم بهینه سازی شعله پروانه: یک الگوی ابتکاری مبتنی بر طبیعت
   خـریـد محـصـول
   بهینه سازی شاهین هریس: الگوریتم و برنامه‌ها
   خـریـد محـصـول
   رابطه بین دیجیتالی شدن اقتصاد و ضریب تولید “دانش”
   خـریـد محـصـول
   تجزیه تحلیل خصوصیات دینامیکی تانک‌ها و مخزن‌های فولادی حلقوی بدون تکیه گاه
   خـریـد محـصـول
   نقشه برداری قبل از جراحی مغز در زمان فلج مغزی با استفاده همزمان از EEG و MRI
   خـریـد محـصـول
   تلفیق گیاهان دارویی و گیاهان آشپزی در سیستم‌های اگروفارستری برای حوزه مناطق کاراییب
   خـریـد محـصـول
   اقتصاد مقاومتی و یکپارچگی منطقه‌ای ایران
   خـریـد محـصـول
   مطالعه استفاده از سرمایه انسانی در توسعه اقتصادی با تأکید بر نقش‌های بهداشت، نابرابری
   خـریـد محـصـول
   تحلیل تأثیر مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی روی ایجاد مزایای رقابتی در سازمان‌ها
   خـریـد محـصـول
   یکپارچه سازی حسابداری و مقایسه پذیری حسابداری
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
   برو بالا