light box
امتیاز 2.93 درک تحول چشم انداز روباتیزاسیون( اتوماسیون): تحلیل رزونانس مرکزی">

عنوان فارسی مقاله:درک تحول چشم انداز  روباتیزاسیون( اتوماسیون):  تحلیل رزونانس مرکزی

 چکیده  

 تقاضای روزافزون جهانی برای اتوماسیون باعث افزایش پذیرش فناوریهایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای پیشرفتهای صنعتی شده است. در میان پیشرفت‌های اخیر فن آوری، ربات‌های هوشمند به طور فزاینده‌ای به بخشی جدایی ناپذیر از شرکت‌های مختلف تبدیل شده‌اند. این مطالعه بر تأثیر روبات‌های هوشمند بر بهره وری، رقابت و نحوه استفاده از اتوماسیون توسط شرکت متمرکز است. این مطالعه با استفاده از تجزیه و تحلیل رزونانس مرکز (CRA) از طریق داده‌های ثانویه بایگانی شده، درک منطقی تجربی از منطق ربات سازی را توسعه می‌دهد. از طریق تجزیه و تحلیل محتوای بیش از ۲۶۱ مقاله منتشر شده آنلاین، ما مضامین مشتق شده را از طریق چارچوب‌های نظری زیر رمزگشایی می‌کنیم: دیدگاه‌های مدیریت رفتاری، اقتصادی و عملیاتی. یافته‌ها حاکی از آن است که نیروها از مفهوم ربات سازی برای افزایش عملکرد، کارایی و بهره استفاده می‌کنند. استقرار ربات‌ها در حوزه‌های مختلف اجتماعی بر رفاه عمومی، مشتری مداری و یک محیط پایدار و کشاورزی متمرکز است(درک تحول چشم انداز روباتیزاسیون).

Title: Understanding the robotization landscape transformation: A centering resonance analysis

Abstract

 The ever-increasing worldwide demand for automation has augmented the adoption of technologies such as artificial intelligence and machine learning for industrial developments. Among the recent technological advancements, intelligent robots are increasingly becoming an integral part of several firms. The study focuses on the impact of intelligent robots on productivity, competitiveness and how firms are leveraging automation. This study uses centering resonance analysis (CRA) to develop an empirically grounded understanding of the rationale for robotization, through secondary archived data. Through the content analysis of over 261 online published articles, we decipher the derived themes through the following theoretical frameworks: behavioral, economic, and operations management perspectives. The findings suggest that firms are leveraging the concept of robotization to increase performance, efficiency, and profit. The deployment of robots in various firm domains focuses on public welfare, consumer orientation, and a sustainable environment and agriculture.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
  خـریـد محـصـول
  بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
  خـریـد محـصـول
  مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
  خـریـد محـصـول
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
  خـریـد محـصـول
  جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
  خـریـد محـصـول
  استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا