light box
امتیاز 2.58 دستور العمل شورای اروپا مورخ ۱۸ دسامبر ۱۹۷۸ در خصوص تقریب قوانین">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 22
تعداد کلمات : 4500
مجله : Official Journal of the European Union
انتشار : 2002
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : متوسط
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:دستور العمل شورای اروپا مورخ ۱۸ دسامبر ۱۹۷۸ در خصوص تقریب قوانین کشورهای عضو در خصوص برچسب زنی، نمایش و تبلیغات مواد غذایی برای فروش به مصرف کننده نهایی (۷۹/۱۱۲/EEC)

چکیده

اگرچه ملاحظه اصلی هر گونه قوانین برچسب گذاری مواد غذایی بایستی اطلاع رسانی شده و از مصرف کننده حفاظت کند.

بنابراین، فهرست بایستی همه اطلاعات لحاظ شده در برچسب گذاری همه مواد غذایی تعیین شود.

 با این حال، ماهیت افقی این دستور العمل در مرحله اولیه امکان لحاظ کردن نشانه‌های افزوده شده به فهرست کل مواد غذایی نمی‌دهد اگرچه در اصل قابل تعمیم به کل مواد غذایی است، در حالی که در طی مرحله دوم، شرایط جامعه بایستی با هدف مکمل سازی قوانین موجود پذیرفته شودف در حالی که پذیرش اولویت قوانین اتحادیه در خصوص ترکیبات خاص در توصیف فروش یا نمایش کمیت لازم است.

 قوانین برچسب زنی بایستی مانع از اطلاعاتی شود که موجب گمراه شدن خریدار شود و یا خواص دارویی را به مواد غذایی نسبت دهد، اگرچه برای اثر بخشی این ممنوعیت قابل کاربرد به نمایش و تبلیغ مواد غذایی است(دستور العمل شورای اروپا).

Title: approximation of the laws of the Member States relating to the labelling

Abstract

 Having regard to the Treaty establishing theEuropean Economic Community, and in particularArticles 100 and 227 thereof, Having regard to the proposal from the Commission (*), Having regard to the opinion of the European Parliament (2),Having regard to the opinion of the Economic and Social Committee (3),Whereas differences which exist at present betweenthe laws, regulations and administrative provisions ofMember States on the labelling of foodstuffs impede the free circulation of these products and can lead to unequal conditions of competition ;

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا