light box
امتیاز 2.65 افزایش مشکلات اجتماعی به دلیل اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 9
تعداد کلمات : 3500
مجله : ARC Journal of Addiction
انتشار : 2019
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:افزایش مشکلات اجتماعی به دلیل اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر: یک مطالعه اجتماعی و آسیب شناختی

 چکیده

در این مقاله ماهیت مشکلات اجتماعی در ارتباط با افزایش اعتیاد و سوء مصرف مواد به ویژه در جوانان در هر دو جنس در همه جوامع بررسی شده است. جوامع اولیه از ساختار مشخصی برخوردار بودند، اما به دلیل صنعتی شدن و شهرنشینی در دو قرن گذشته در معرض تغییر و تحولات فزاینده‌ای بود. دو چهره اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر به دلیل تغییر جوامع در دوران مدرن به طور گسترده و فزاینده‌ای ظاهر می‌شوند. جو صنعتی – شهری که باعث تغییر ارزش‌ها، هنجارها، روابط و غیره می‌شود، بنابراین جوامع زیر شرایطی باید جامعه شناسی و آسیب شناسی مورد مطالعه قرار گیرند تا به نوعی از کنترل‌های اجتماعی برسند تا آنجا که به ناهنجاری‌های تازه متولد شده برسند(دلیل اعتیاد و سوء مصرف موادمخدر). منظور ما از آسیب شناسی اجتماعی، چنین تعدیل نادرست‌های جدی بین عناصر مختلف در پیكربندی فرهنگی است تا بقاء گروه را به خطر بیندازد یا به طور جدی در برآورده شدن تمایل اساسی اعضای خود دخالت كند، با این نتیجه كه انسجام اجتماعی از بین می‌رود. بنابراین، آسیب شناسی اجتماعی، مطالعه ناتوانی انسان در تنظیم خود و مؤسسات خود با ضروریات موجود در زندگی است تا بتواند زنده بماند و عادلانه با نیازهای احساس شده از طبیعت خود دیدار کند. همچنین، این جنایات را مطالعه و کنترل می‌کند. روش تحقیق مورد استفاده در پژوهش حاضر از نوع کیفی است(دلیل اعتیاد و سوء مصرف موادمخدر).

TITLE: Increasing Social Problems Due to Addiction and Drug Abuse: A Socio-Pathological Study

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  المپیای اواسط قرن بیستم: گزارشی در زمینه تاریخ محلی و معماری مدرن، ۱۹۴۵-۱۹۷۵
  خـریـد محـصـول
  مقاله مربوط به یاتاقان
  خـریـد محـصـول
  مروری بر کمپرسورها
  خـریـد محـصـول
  اثر میانجی استرس شغلی بر تأثیر فشار زمان ، تضاد خانواده- کار
  خـریـد محـصـول
  مزایای عاطفه مثبت:آیا خوشبختی و خوشحالی منجر به موفقیت می شود؟
  خـریـد محـصـول
  بی عدالتی استعماری: آیا حقوق بین الملل مقصر است و جبران کننده؟
  خـریـد محـصـول
  “اقدامات حفاظتی به منظور تصرف” در دادگاه کیفری بین المللی
  خـریـد محـصـول
  تأثیر تفسیر آنلاین در حقوق کیفری بین المللی: پیگیری بیهوده ایده آل سقراطی؟
  خـریـد محـصـول
  توسعه حقوق بین الملل برای تنظیم و کنترل بهتر اثرات متنوع قرارداد های آتش بس
  خـریـد محـصـول
  نان رفولمان: (اصل عدم اخراج پناهندگان) و صلاحیت برون سرزمینی: حاکمیت دولت
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا