light box
امتیاز 4.50 کاربرد دمپرهای اصطکاکی در مقاوم سازی لرزه‌ای سازه‌های موجود">

عنوان فارسی مقاله: کاربرد دمپرهای اصطکاکی در مقاوم سازی لرزه‌ای سازه‌های موجود

 

چکیده مقاله

 روش‌های مرسوم برای مقاوم سازی لرزه‌ای با دیواره‌های بتنی برشی یا مهار بند فولادی، برای برخی ساختمان‌ها مناسب نیست زیرا ارتقای این روش‌ها بسیار پر هزینه است و کاری زمانبر می‌باشد میرایی مکمل همراه با استحکام مناسب، راه حل جذاب و نواورانه برای مقاوم سازی لرزه‌ای این سازه‌ها است.. در این مقاله به استفاده از میراگر اصطکاک به عنوان یک وسیله منفعل غیرفعال به منظور مقاوم سازی لرزه‌ای سازه‌های موجود پرداخته شده است و در مورد معیارهای طراحی و آنالیز لرزه‌ای یک ساختمان بحث می‌شود. ساختار با استفاده از برنامه المان محدود Sap2000 مدل سازی شده است و با استفاده از هر دو روش تحلیل فشار جریان استاتیک غیرخطی و تجزیه و تحلیل تاریخ غیرخطی تجزیه و تحلیل می‌شود(دمپرهای اصطکاکی در مقاوم سازی لرزه‌ای).

 

Title: Application of friction damper to  in seismic retrofit  of existing structures

Abstract: 

Conventional methods of seismic rehabilitation with concrete shear walls or steel bracing are not considered suitable for some buildings as upgrades with these methods would have required expensive and time consuming foundation work. Supplemental damping in conjunction with appropriate stiffness offered an innovative and attractive solution for the seismic rehabilitation of such structures. This paper deals with the use of friction damper as a passive dissipative device in order to seismic retrofit of existing structures and discusses the design criteria and seismic analysis of a building. The structure is modeled using the finite element program Sap2000 and is analysed using both non-linear static pushover analysis and non-linear time history analysis.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
جنسیت در مطالعات ترجمه سمعی بصری
خـریـد محـصـول
زبان‌های اقلیت، برنامه ریزی زبان و ترجمه‌ی سمعی بصری
خـریـد محـصـول
کوید۱۹(COVID-19) و ترومبوآمبولی اندام اصلی: تظاهرات و علایم در سیستم های قلبی عروقی
خـریـد محـصـول
COVID-19 و سلامت روان در برزیل: علایم روانی و روانپزشکی در جمعیت عمومی
خـریـد محـصـول
تشخیص کوید-۱۹(COVID-19)- مرور اجمالی بر روش های فعلی
خـریـد محـصـول
کوید-۱۹(COVID-19) در محیط
خـریـد محـصـول
ترجمه سمعی بصری و موسیقی عامه پسند
خـریـد محـصـول
برهمکنش محاوره‌ای و گفتمان در ترجمه‌ی سمعی بصری: گفت و گوی فی البداهه
خـریـد محـصـول
میزان اطمینان از بیماری کرونا ویروس جدید (COVID-19) در ژاپن
خـریـد محـصـول
مدل سازی و پیش بینی ARIMA از شیوع COVID-19 با الگوی نامنظم
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
برو بالا