light box
امتیاز 2.58 اثرات آخرین دوره یخبندان بر تنوع ژنتیکی مردم جنوب شرق آسیا">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 18
تعداد کلمات : 6900
مجله : genes
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:اثرات آخرین دوره یخبندان بر تنوع ژنتیکی مردم جنوب شرق آسیا

چکیده

  آخرین دوره یخبندان (LGP) باعث از بین رفتن تنوع ژنتیکی در جمعیت های پارینه سنگی انسان مدرن از مناطق مختلف جهان با تکه تکه شدن زیستگاه شد. با این حال، این دوره همچنین برخی از زمین‌های غوطه‌ور در حال حاضر، مانند قفسه سوندا در جنوب شرقی آسیا (SEA) را فراهم کرد که می‌توانست به گسترش گونه‌های ما کمک کند. در مورد دومی، هنوز اطلاعات کمی در مورد تأثیر کاهش سطح دریا بر تنوع ژنتیکی جمعیت‌های دریای دریایی فعلی وجود دارد. در اینجا، ما از محاسبات تقریبی بیزی، بر اساس شبیه‌سازی‌های کامپیوتری صریح فضایی گسترده، برای ارزیابی برازش داده‌های mtDNA از جمعیت‌های SEA مختلف با سناریوهای تکاملی جایگزین استفاده کردیم که LGP و مهاجرت از طریق پراکندگی از راه دور (LDD) را در نظر می‌گیرند و نادیده می‌گیرند. ما دریافتیم که هم LGP و هم مهاجرت از طریق LDD باید برای توضیح تنوع ژنتیکی مشاهده‌شده در حال حاضر در این جمعیت‌ها در نظر گرفته شوند و از گسترش سریع اولین جمعیت‌ها در سراسر SEA پشتیبانی شود. ما همچنین دریافتیم که زمین‌های به‌طور موقت در دسترس ناشی از سطح پایین دریای LGP، منابع اضافی و کریدورهای مهاجرتی را فراهم می‌کنند که به نفع تنوع ژنتیکی است. ما نتیجه می گیریم که مهاجرت از طریق LDD و زمین های به طور موقت در دسترس در طول LGP باید در نظر گرفته شود تا به درستی اولین گسترش انسان های مدرن را درک و مدل سازی کنیم(دوره یخبندان بر تنوع ژنتیکی مردم).

Title: Consequences of the Last Glacial Period on the Genetic Diversity of Southeast Asians

Abstract

 The last glacial period (LGP) promoted a loss of genetic diversity in Paleolithic populations of modern humans from diverse regions of the world by range contractions and habitat fragmentation. However, this period also provided some currently submersed lands, such as the Sunda shelf in Southeast Asia (SEA), that could have favored the expansion of our species. Concerning the latter, still little is known about the influence of the lowering sea level on the genetic diversity of current SEA populations. Here, we applied approximate Bayesian computation, based on extensive spatially explicit computer simulations, to evaluate the fitting of mtDNA data from diverse SEA populations with alternative evolutionary scenarios that consider and ignore the LGP and migration through long-distance dispersal (LDD). We found that both the LGP and migration through LDD should be taken into consideration to explain the currently observed genetic diversity in these populations and supported a rapid expansion of first populations throughout SEA. We also found that temporarily available lands caused by the low sea level of the LGP provided additional resources and migration corridors that favored genetic diversity. We conclude that migration through LDD and temporarily available lands during the LGP should be considered to properly understand and model the first expansions of modern humans.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا