دوسوتوانی در زنجیره تأمین | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 دوسوتوانی در زنجیره تأمین: مطالعه صنعت پوشاک">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 35
تعداد کلمات : 11300
مجله : Int. J. Agile Systems and Management,
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:دوسوتوانی در زنجیره تأمین: مطالعه صنعت پوشاک

 چکیده

 چند دهه پیش، مفهوم “دوسوتوانی” در تئوری و عمل مدیریت سازمان معرفی شد، اما اخیراً در مدیریت کل زنجیره تأمین به کار گرفته شد. اهداف ما در این مقاله ارائه تعریفی برای زنجیره‌های تأمین دوسوتوان در زمینه پوشاک و مطالعه سه پیشگام این صنعت و شناسایی اینکه آیا آنها کهن الگوهای زنجیره تأمین خود را در مسیر دوسوتوانی متعادل می‌کنند یا خیر می‌باشد. صنعت پوشاک یکی از جهانی‌ترین و در حال نوسان‌ترین صنایع در جهان است و زنجیره‌های تأمین پوشاک نقش استراتژیک در رشد صنعت و ماندگاری برندها از طریق پاسخگویی به مصرف کننده نهایی دارند. زنجیره تأمین دوسوتوان به توانایی حفظ برتری عملیات روزانه در حالی که به دنبال نوآوری ثابت و توانایی حفظ تعادل است اشاره دارد. این تعادل ممکن است از طریق یک زنجیره تأمین دوسوتوان به دست آید. سه مورد مورد مطالعه نشان می‌دهد که چگونه سازمان‌ها می‌توانند با مدیریت مبادلات نهفته در این صنعت به دوسوتوانی دست یابند(دوسوتوانی در زنجیره تأمین).

Title: Ambidexterity in the supply chain: studying the apparel industry

Abstract

 Some decades ago, the concept of ‘ambidexterity’ was introduced in the theory and practice of organisation management, but only recently applied to the management of the entire supply chain. Our goals in this paper are to propose a definition for Ambidextrous supply chains in the field of apparel and to study the three leaders of the industry and identify if they balance their supply chain archetypes in their way to Ambidexterity. The apparel industry is one of the most global and fluctuating industries in the world, and apparel supply chains play a strategic role in the growth of the industry and permanency of the brands through end-consumer responsiveness. An ambidextrous supply chain refers to the ability to maintain daily operations excellence while looking for constant innovation and the ability to keep balance. This balance might be achieved through an ambidextrous supply chain. The three studied cases show how organisati

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
   خـریـد محـصـول
   نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
   خـریـد محـصـول
   عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
   خـریـد محـصـول
   رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
   خـریـد محـصـول
   اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
   خـریـد محـصـول
   ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
   خـریـد محـصـول
   تشخیص عفونت اطراف پروتز
   خـریـد محـصـول
   بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
   خـریـد محـصـول
   کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
   خـریـد محـصـول
   رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا