light box
امتیاز 2.58 دوسوتوانی و چابکی رهبری در شرکت های خرد، کوچک و متوسط (MSME):">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 15
تعداد کلمات : 5100
مجله : Journal of Asian Finance, Economics and Business
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:دوسوتوانی و چابکی رهبری در شرکت های خرد، کوچک و متوسط (MSME): یک مطالعه تجربی در اندونزی

 چکیده

  دوسوتوانی و چابکی رهبری به مهمترین موضوعات مورد تحقیق برای تجزیه و تحلیل کاربرد آنها در شرکت ها، به ویژه در این عصر پویا تبدیل شده است. چندین محقق آن را در شرکت های بزرگ تجزیه و تحلیل کرده اند. با این حال، تنها تعداد کمی از این دو موضوع به طور همزمان و در سطح MSME بحث کرده اند. هدف این مطالعه تحلیل رابطه بین دوسوتوانی و چابکی رهبری و قابلیت نوآوری و عملکرد در MSMEها در یوگیاکارتا و شرق جاوا، اندونزی است. این مطالعه با استفاده از روش های کمی با روش SEM (مدل معادلات ساختاری) مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. داده های این مطالعه داده های اولیه است که از طریق توزیع ۲۳۰ پرسشنامه بین مدیران MSME در یوگیاکارتا و جاوا شرقی اندونزی به دست آمده است. از ۲۳۰ پرسشنامه توزیع شده، ۲۰۰ پرسشنامه برگشت داده و تکمیل شده است، بنابراین میزان پاسخگویی در این پژوهش ۸۶ درصد است. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که دوسوتوانی و چابکی رهبری تأثیر معناداری بر قابلیت نوآوری و عملکرد MSME دارد. این مطالعه همچنین ثابت کرد که قابلیت نوآوری تأثیر معنی داری بر عملکرد MSME دارد. بنابراین، به مدیران MSME توصیه می شود که دوسویه و چابکی رهبری را توسعه دهند تا بتوانند نوآوری و عملکرد خوب ایجاد کنند. در پایان، این پژوهش یافته های مربوط به ترکیب متغیرهای دوسوتوانی و چابکی رهبری را ارائه کرده است.

Title: Ambidexterity and Leadership Agility in Micro, Small and Medium Enterprises (MSME)’s Performance: An Empirical Study in Indonesia

Abstract

 Ambidexterity and leadership agility have become the most researched topics to analyze their application in companies, especially in this dynamic era. Several researchers have analyzed it in large companies. However, only a few have discussed the two topics simultaneously and at the MSME level. This study aims to analyze the relationship between ambidexterity and leadership agility and innovation capability and performance at MSMEs in Yogyakarta and East Java, Indonesia. This study is analyzed by using quantitative methods with SEM (Structural Equation Model) methods. The data in this study is primary data that is obtained through distributing 230 questionnaires to MSME managers in Yogyakarta and East Java, Indonesia. From 230 questionnaires distributed, 200 questionnaires are returned and completed, so the response rate in this study is 86%. The results in this study indicate that ambidexterity and leadership agility have a significant effect on innovation capability and MSME performance. This study also proved that innovation capability has a significant effect on MSME performance. Therefore, it is recommended for MSME managers to develop ambidexterity and leadership agility so they can create innovation and good performance. In the end, this study has provided findings related to the combination of ambidexterity and leadership agility variables.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا