light box
امتیاز 2.58 آیا دینداری(مذهبی بودن) بر نگرش به اخلاق فرار مالیاتی تأثیر می گذارد؟ مطالعه موردی ترکیه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 6500
مجله : religions
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آیا دینداری(مذهبی بودن) بر نگرش به اخلاق فرار مالیاتی تأثیر می گذارد؟ مطالعه موردی ترکیه

 چکیده

  این مطالعه نظر بخش وسیعی از جامعه ترکیه را در مورد اخلاق فرار مالیاتی بررسی می کند. ابزار نظرسنجی شامل ۱۸ گزاره است که برای توجیه فرار مالیاتی در گذشته استفاده شده است. این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که برخی دلایل برای توجیه فرار مالیاتی برای شرکت‌کنندگان جذاب‌تر از سایر دلایل بوده است. در مطالعه ما، قوی‌ترین شواهد از فرار مالیاتی در مواردی بود که دولت از حقوق بشر سوء استفاده کرد، دولت فاسد بود یا بودجه‌های مالیاتی را هدر داد، یا در مواردی که مالیات‌دهنده از هزینه‌های مالیاتی منتفع نشد. برعکس، ضعیف‌ترین استدلال‌ها در مواردی بود که مالیات‌دهنده از هزینه‌های مالیاتی منتفع می‌شد یا وجوه مالیاتی عاقلانه خرج می‌شد. آنچه این مطالعه را از سایر مطالعات در مورد اخلاق فرار مالیاتی متمایز می کند این است که به دینداری بین فردی و درون فردی می پردازد. یافته های آن وجود رابطه مهمی بین دینداری بین فردی و درون فردی و دیدگاه به اخلاق فرار مالیاتی را تایید می کند(دینداری بر نگرش فرار مالیاتی).

Title:Does Religiosity Affect Attitudes toward the Ethics of Tax Evasion? The Case of Turkey

Abstract

 This study surveys the opinion of a wide segment of Turkish society on the ethics of tax evasion. The survey instrument includes 18 statements used to justify tax evasion in the past. The research also finds that some reasons to justify tax evasion proved more attractive to participants than others. In our survey, the strongest support for tax evasion was in cases where the government abused human rights, where the government was corrupt or wasted tax funds, or where the taxpayer did not benefit from the tax expenditures. Conversely, the weakest arguments were in cases where the taxpayer did benefit from the tax expenditures or where the tax funds were spent wisely. What separates this study from others on the ethics of tax evasion is that it addresses interpersonal and intrapersonal religiosity. Its finding confirms the existence of an important relationship between both interpersonal and intrapersonal religiosity and the view toward the ethics of tax evasion.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا