light box
امتیاز 2.58 رابطه بین استراتژی BPR و مدیریت تغییر برای اجرای پایدار ERP: دیدگاه گرایش اطلاعات">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 25
تعداد کلمات : 7400
مجله : sustainability
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:رابطه بین استراتژی BPR و مدیریت تغییر برای اجرای پایدار ERP: دیدگاه گرایش اطلاعات

 چکیده

  برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) یک سیستم فناوری اطلاعات است که از عملکردهای تجاری که شرکت ها برای به دست آوردن مزایا و امکانات توسعه اتخاذ می کنند، پشتیبانی می کند. با این حال، برخی از شرکت ها پس از اجرای ERP عملکرد مالی مثبتی از خود نشان نمی دهند. چرا این طور است؟ ERP یک سیستم اطلاعاتی (IS) است که تغییرات اساسی را در سازمان ها ایجاد می کند و هم محیط IS و هم فرآیند کلی کسب و کار شرکت را تغییر می دهد که ممکن است باعث مقاومت اعضای سازمان شود. بنابراین، مدیریت تغییر در راه اندازی یک ERP موفق، برای رسیدگی به تغییرات سازمانی پس از پذیرش ERP بسیار مهم است. هدف از این مطالعه بررسی تأثیری بود که عمق مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار (BPR) و مدیریت تغییر بر عملکرد ERP دارد. بدین منظور شرکت‌های KOSPI با بیش از یک سال سابقه استفاده از ERP با استفاده از روش معادلات ساختاری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. این مطالعه روابط متقابل بین عوامل موفقیت ERP و عملکرد آن را تایید کرد. در تحقیقات آینده، تعیین اینکه آیا شرکت‌هایی که عملکرد فناوری اطلاعات بالاتری دارند واقعاً نتایج مالی بهتری دارند یا خیر مفید خواهد بود(رابطه بین استراتژی BPR و مدیریت).

Title: The Relationship between BPR Strategy and Change Management for the Sustainable Implementation of ERP: An Information Orientation Perspective

Abstract

 Enterprise resource planning (ERP) is an IT system that supports the business functions that firms adopt to gain advantages and development possibilities. However, some firms do not show positive financial performance after implementing ERP. Why is this the case? An ERP is an information system (IS) that brings about radical changes within organizations, changing both the IS environment and overall corporate business process, which may cause resistance from the organization’s members. Thus, change management is crucial, in operating a successful ERP, to addressing organizational changes after the adoption of ERP. The objective of this study was to examine the influence that the depth of business process reengineering (BPR) and change management have on ERP performances. To this end, KOSPI companies with more than a year of experience using ERP were analyzed using the structural equation method. This study confirmed mutual relationships between ERP success factors and its performance. In future research, it would be helpful to determine if companies with higher IT performances actually have better financial results.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا