light box
امتیاز 2.58 جاسازی غیرشغلی به عنوان تعدیل کننده رابطه بین تعارض کار و زندگی و قصد ترک خدمت">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 8700
مجله : The International Journal of Human Resource Management
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جاسازی غیرشغلی به عنوان تعدیل کننده رابطه بین تعارض کار و زندگی و قصد ترک خدمت

 چکیده

 تأثیر تعارض کار و زندگی بر عملکرد و ترک خدمت کارمندان کاملاً شناخته شده است. در مقابل، نقش جاسازی غیرشغلی – وابستگی کارمند به زندگی خود در خارج از کار – با توجه به پتانسیل آن برای جلوگیری از اثرات منفی تعارض کار و زندگی بر قصد گردش کارمند، نیاز به توضیح دارد. با استفاده از نظریه‌های حفاظت از منابع و جاسازی شغلی، استدلال می‌کنیم که جاسازی خارج از شغل، مجموعه‌ای از منابع حمایت اجتماعی بالقوه را نشان می‌دهد که می‌تواند به افراد در کنار آمدن با عوامل استرس زا ناشی از تعارضات شغلی و زندگی کمک کند. بر اساس نمونه‌ای از ۳۴۱ کارمند، این مقاله بررسی می‌کند که آیا جاسازی خارج از شغل رابطه بین کار و تعارض زندگی و قصد گردش کار را تعدیل می‌کند یا خیر. این مطالعه نشان می‌دهد که اشتغال به کار خارج از کار، تأثیر تعارض کار و زندگی بر قصد گردش کار برای کارکنان بیشتر را ضعیف می‌کند. مفاهیم این یافته‌ها برای عملکرد مدیریت و توسعه تئوری مربوط به جاسازی خارج شغلی  مورد بحث قرار گرفته است.

Title: Off-the-job embeddedness as a moderator of the relationship between work and life conflict and turnover intention

Abstract

 The impact of work and life conflict on employee performance and turnover is well-understood. In contrast, the role of off-the-job embeddedness – the attachment of an employee to his or her life outside of work – needs clarification in respect to its potential to buffer the negative effects of work and life conflict on employee turnover intention. Drawing on conservation of resources and job embeddedness theories, we argue that offthe-job embeddedness represents a collection of potential social support resources that can assist people in coping with the stressors resulting from work and life conflict. Based on a sample of 341 employees, this paper examines if off-the-job embeddedness moderates the relationship between work and life conflict and employee turnover intention. This study finds that off-the-job embeddedness weakened the impact of work and life conflict on turnover intention for more embedded employees. The implications of these findings are discussed for management practise and for the development of theory related to off-the-job embeddedness.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا