light box
امتیاز 3.57 ابر اجتماعی: رایانش ابری در شبکه‌های اجتماعی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 16
تعداد کلمات : 5800
مجله : IEEE 3rd International Conference on Cloud Computing
انتشار : 2010
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: ابر اجتماعی: رایانش ابری در شبکه‌های اجتماعی

 

چکیده مقاله

با افزایش ماهیت فراگیر شبکه‌های اجتماعی و رایانش ابری، کاربران شروع به کشف شیوه‌های جدید برای تعامل و بهره برداری از این پارادایم‌ها و الگوهای در حال توسعه می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی برای منعکس کردن روابط جهان واقعی که به کاربران امکان اشتراک و تسهیم اطلاعات و ایجاد روابط بین یک دیگر را می‌دهد استفاده شده و منجر به ایجاد سازمان‌های مجازی پویا می‌شوند. ما پیشنهاد می‌کنیم تا از اعتماد ایجاد شده از طریق روابط دوستی درون یک شبکه اجتماعی به منظور تشکیل یک ابر اجتماعی پویا استفاده شود که به افراد امکان اشتراک و تسهیم منابع را در چارچوب شبکه اجتماعی می‌دهد. ما بر این باوریم که ترکیب روابط اعتماد با مکانیسم‌های محرک سودمند (از طریق پرداخت پول یا تهاتر) می‌تواند مکانیسم‌های تسهیم و اشتراک منابع پایدارتری را فراهم کند. این مقاله بررسی دیدگاه‌ها و تجربه ما در خصوص ایجاد فضای ذخیره سازی ابری اجتماعی و مکانیسم‌های بازاری احتمالی مورد استفاده برای ایجاد یک زیر ساخت ابری پویا در محیط شبکه اجتماعی می‌پردازد.

 

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات فناوری اطلاعات ملاحظه کنید.

Title: Social Cloud: Cloud Computing in Social Networks

Abstract: 

With the increasingly ubiquitous nature of Social networks and Cloud computing, users are starting to explore new ways to interact with, and exploit these developing paradigms. Social networks are used to reflect real world relationships that allow users to share information and form connections between one another, essentially creating dynamic Virtual Organizations. We propose leveraging the pre-established trust formed through friend relationships within a Social network to form a dynamic “Social Cloud”, enabling friends to share resources within the context of a Social network. We believe that combining trust relationships with suitable incentive mechanisms (through financial payments or bartering) could provide much more sustainable resource sharing mechanisms. This paper outlines our vision of, and experiences with, creating a Social Storage Cloud, looking specifically at possible market mechanisms that could be used to create a dynamic Cloud infrastructure in a Social network environment.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا