رفتار حیوانات و رفتار طبیعی | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 سیستم‌ها و الگوریتم‌های شبکه‌های حسگر بی‌سیم بر اساس رفتار حیوانات و رفتار طبیعی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 37
تعداد کلمات : 16000
مجله : International Journal of Distributed Sensor Networks
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سیستم‌ها و الگوریتم‌های شبکه‌های حسگر بی‌سیم بر اساس رفتار حیوانات و رفتار طبیعی

 چکیده

 در دهه گذشته، تحقیقات زیادی در مورد شبکه‌های حسگر بی‌سیم (WSN) انجام شده است که بر بهبود عملکرد شبکه و همچنین افزایش بهره‌وری انرژی و اثربخشی ارتباطات متمرکز شده‌اند. بسیاری از این مکانیسم‌های جدید با استفاده از رفتار برخی از حیوانات مانند مورچه‌ها، زنبورها یا ماهی‌ها اجرا شده‌اند. این سیستم‌ها سیستم‌های الهام‌گرفته زیستی نامیده می‌شوند و برای بهبود جنبه‌هایی مانند مدیریت شبکه‌های مقیاس بزرگ، ارائه ماهیت پویا، و اجتناب از محدودیت‌های منابع، ناهمگونی، عملکرد بدون مراقبت، یا استحکام و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شوند. بنابراین، این مقاله با هدف بررسی مکانیسم‌های الهام‌گرفته شده زیستی در زمینه WSN، ارائه مفاهیم این الگوهای رفتاری که این رویکردهای جدید بر آن‌ها مبتنی است، می‌پردازد. این مقاله سیستم‌های الهام‌گرفته زیستی موجود در WSN‌ها را توضیح می‌دهد و تأثیر آن‌ها بر WSN‌ها و تکامل آن‌ها را تحلیل می‌کند. علاوه بر این، ما یک بررسی جامع از سیستم‌ها، پروتکل‌ها و مکانیسم‌های الهام‌گرفته‌شده اخیراً پیشنهاد شده انجام خواهیم داد. در نهایت، این مقاله سعی خواهد کرد کاربردهای هر مکانیسم الهام‌گرفته شده زیستی را به عنوان تابعی از حیوان تقلید شده و کاربرد آن را تجزیه و تحلیل کند. اگرچه این حوزه پژوهشی حوزه‌ای با محتوای نظری بالا در نظر گرفته می‌شود، اما قصد داریم تأثیر زیادی را که از منظر عملی ایجاد می‌کند نشان دهیم(رفتار حیوانات و رفتار طبیعی).

Title: Systems and Algorithms for Wireless Sensor Networks Based on Animal and Natural Behavior

Abstract

 In last decade, there have been many research works about wireless sensor networks (WSNs) focused on improving the network performance as well as increasing the energy efficiency and communications effectiveness. Many of these new mechanisms have been implemented using the behaviors of certain animals, such as ants, bees, or schools of fish. These systems are called bioinspired systems and are used to improve aspects such as handling large-scale networks, provide dynamic nature, and avoid resource constraints, heterogeneity, unattended operation, or robustness, among many others. Therefore, this paper aims to study bioinspired mechanisms in the field of WSN, providing the concepts of these behavior patterns in which these new approaches are based. The paper will explain existing bioinspired systems in WSNs and analyze their impact on WSNs and their evolution. In addition, we will conduct a comprehensive review of recently proposed bioinspired systems, protocols, and mechanisms. Finally, this paper will try to analyze the applications of each bioinspired mechanism as a function of the imitated animal and the deployed application. Although this research area is considered an area with highly theoretical content, we intend to show the great impact that it is generating from the practical perspective.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا