روابط خواهروبرادر و عزت نفس | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 تربیت گذشته نگرانه، روابط خواهر و برادر و عزت نفس">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 7500
مجله : Journal of Child and Family Studies
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تربیت گذشته نگرانه، روابط خواهر و برادر و عزت نفس

چکیده

 والدگری یا تربیت هنگامی اتفاق می افتد که کودکان مراقبت از اعضای خانواده را که به طور معمول از ظرفیت و مرحله رشد آنها فراتر است بر عهده می‌گیرند. نقش‌ها و مسئولیت‌های والدگری یا تربیتی اغلب با نتایج مضر از جمله عدم استفاده از فرصت‌ها، فعالیت‌ها و پشتیبانی مناسب کودکان برای کودکان مرتبط است. با این حال، در برخی شرایط، مانند مراقبت از یک خواهر و برادر در مقابل مراقبت از پدر و مادر، والدگری می‌تواند احساس خودکارآمدی، صلاحیت و سایر نتایج مثبت را ایجاد کند. هدف اصلی مطالعه حاضر کشف مزایای احتمالی تجویز بود. مطالعه حاضر با استفاده از جمعیت بین المللی کم مطالعه، مزایای تربیت در زمینه رابطه خواهر و برادر را آزمایش کرد(روابط خواهروبرادر و عزت نفس). دو سؤال تحقیق وجود دارد: تا چه حد مزایای والدگری مثبت با عزت نفس در میان نمونه‌ای از اواخر دوره نوجوانان لهستانی احساس می‌شود؟ و کیفیت رابطه خواهر و برادر تا چه اندازه در ارتباط بین مزایای درک شده از والدگری و عزت نفس واسطه است؟ نتایج حاصل از نمونه فعلی نشان داد که کیفیت روابط خواهر و برادر تا حدی با رابطه والدگری و عزت نفس واسطه است. یافته‌ها بر اهمیت ارزیابی کیفیت روابط خواهر و برادر هنگام ارائه یک فرد یا خانواده برای خدمات بالینی مربوط به اختلاف و اختلال در عملکرد گذشته و فعلی تأکید می‌کند. تحقیقات آینده ممکن است عوامل دیگری را در رابطه با خواهر و برادر مانند شخصیت در نظر بگیرند که می‌تواند به نتایج مثبت حاصل از والدگری مرتبط باشد(روابط خواهروبرادر و عزت نفس).

Title: We are in this Together: Retrospective Parentification, Sibling Relationships, and Self-Esteem

Abstract

 Parentification occurs when children provide caregiving for family members that typically exceeds their capacity and developmental stage. Parentification roles and responsibilities are often linked with deleterious outcomes, including robbing children of age-appropriate opportunities, activities, and support. However, in some circumstances, such as caring for a sibling vs. caring for a parent, parentification may engender feelings of self-efficacy, competence, and other positive outcomes. The primary objective of the current study was to explore the possible benefits of parentification. Using an understudied, international population, the current study tested the benefits of parentification in the context of the sibling relationship. Two research questions guided the study: to what extent are perceived benefits of parentification positively associated with self-esteem among a sample of Polish late adolescents? And to what extent does the quality of the sibling relationship mediate the association between perceived benefits of parentification and self-esteem? Results from the current sample showed the quality of sibling relationships partially mediated the relation between parentification and self-esteem. The findings underline the importance of assessing the quality of sibling relationships when an individual or family presenting for clinical services related to past and current family discord and dysfunction. Future research might consider other factors in the sibling relationship, such as personality, that could relate to positive outcomes from parentification.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
خـریـد محـصـول
نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
خـریـد محـصـول
عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
خـریـد محـصـول
رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
خـریـد محـصـول
اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
خـریـد محـصـول
ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
خـریـد محـصـول
تشخیص عفونت اطراف پروتز
خـریـد محـصـول
بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
خـریـد محـصـول
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
خـریـد محـصـول
رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا