light box
امتیاز 3.08 روان شناسی و عصب شناسی تصمیم گیری مالی">

عنوان فارسی مقاله:روان شناسی و عصب شناسی تصمیم گیری مالی

 چکیده

 تصمیمات مالی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هستند که افراد اتخاذ می‌کنند. ما به ارزیابی واقعیت‌های مربوط به تصمیمات مالی و فرایندهای شناختی و عصبی مؤثر بر آن‌ها می‌پردازیم. به دلیل محدودیت‌های شناختی و سطح پایین سواد مالی، بسیاری از تصمیمات خانوارها، نقض صریح اصول مالی است. خانوارها معمولاً دارای دارایی‌های سهام غیر متنوع و نرخ پس انداز پایین برای دوره بازنشستگی می‌باشند. سرمایه گذاران نرخ بازده گذشته را برون یابی کرده و مبادله می‌کنند. حتی مدیران برتر شرکت که تحصیلات عالیه دارند تصمیماتی را می‌گیرند که تحت تأثیر سابقه فردی و اعتماد به نفس بیش از حد است. بسیاری از این رفتارها را می‌توان با اصول شناخته شده علوم شناختی توضیح داد. افزایش شواهد با کیفیت به خصوص شیوه بهبود تصمیمات مالی با محرک‌ها و عوامل انگیزشی کم هزینه و کاربردی می‌تواند دستور العمل شفافی را برای قوانین متعادل دولتی ارائه کند(روان شناسی تصمیم گیری مالی).

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 

 

Title: The Psychology and Neuroscience of Financial Decision Making

Abstract

Financial decisions are among the most important life-shaping decisions that people make. We review facts about financial decisions and what cognitive and neural processes influence them. Because of cognitive constraints and a low average level of financial literacy, many household decisions violate sound financial principles. Households typically have underdiversified stock holdings and low retirement savings rates. Investors overextrapolate from past returns and trade too often. Even top corporate managers, who are typically highly educated, make decisions that are affected by overconfidence and personal history. Many of these behaviors can be explained by well-known principles from cognitive science. A boom in high-quality accumulated evidence–especially how practical, low-cost ‘nudges’ can improve financial decisions–is already giving clear guidance for balanced government regulation.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
شاخص فعالیت آروماتاز پلاسما، گنادوتروپین و استرون با سندرم شکنندگی در زنان یائسه
خـریـد محـصـول
تأثیر برنامه حمایت اطلاعاتی- عاطفی بر ادراک بیماری
خـریـد محـصـول
رتبه بندی اعتبار و استفاده از اعتبار تجاری توسط کشاورزان در ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت امولسیون بر اساس روغن دانه هندوانه اصلاح شده و تثبیت شده با فیبر پرتقال
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا