light box
امتیاز 2.58 روش های جدید برای درمان بیماری هانتینگتون">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 64
تعداد کلمات : 33500
مجله : International Journal of Molecular Sciences
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:روش های جدید برای درمان بیماری هانتینگتون

 چکیده

  بیماری هانتینگتون (HD) یک اختلال عصبی است که در اثر گسترش CAG در ژن HD ایجاد می شود. این بیماری با تحلیل عصبی، به ویژه در مخطط و قشر مغز مشخص می شود. اولین علائم معمولاً در اواسط زندگی ظاهر می شود و شامل نقص های شناختی و اختلالات حرکتی است که در طول زمان پیشرفت می کنند. علیرغم اینکه یک اختلال ژنتیکی با علت شناخته شده است، تصور می شود مکانیسم های متعددی به تحلیل عصبی در HD کمک می کند، و مطالعات پیش بالینی و بالینی متعددی انجام شده و در حال حاضر برای آزمایش اثربخشی رویکردهای درمانی با هدف قرار دادن برخی از این مکانیسم ها با انواع مختلف انجام شده است. درجات موفقیت اگرچه آزمایش‌های بالینی کنونی ممکن است به شناسایی یا اصلاح درمان‌هایی منجر شود که احتمالاً کیفیت زندگی مبتلایان به HD را بهبود می‌بخشد، تلاش‌های عمده همچنان در سطح پیش بالینی سرمایه‌گذاری می‌شود، با مطالعات متعددی که رویکردهای جدیدی را آزمایش می‌کنند که امیدوارکننده است. به عنوان استراتژی های اصلاح کننده بیماری این بررسی یک مرور کلی از گزینه‌های درمانی تایید شده فعلی برای HD و آزمایش‌های بالینی برای این اختلال عصبی که در حال انجام است ارائه می‌دهد و با بحث در مورد درمان‌های بالقوه اصلاح‌کننده بیماری که در مطالعات پیش‌بالینی امیدوارکننده بوده‌اند، از جمله افزایش حمایت نوروتروپیک،  اتوفاژی، دستکاری های اپی ژنتیکی و ژنتیکی و استفاده از نانوحامل ها و سلول های بنیادی(روش جدید برای درمان بیماری هانتینگتون).

Title: New Avenues for the Treatment of Huntington’s Disease

Abstract

 Huntington’s disease (HD) is a neurodegenerative disorder caused by a CAG expansion in the HD gene. The disease is characterized by neurodegeneration, particularly in the striatum and cortex. The first symptoms usually appear in mid-life and include cognitive deficits and motor disturbances that progress over time. Despite being a genetic disorder with a known cause, several mechanisms are thought to contribute to neurodegeneration in HD, and numerous pre-clinical and clinical studies have been conducted and are currently underway to test the efficacy of therapeutic approaches targeting some of these mechanisms with varying degrees of success. Although current clinical trials may lead to the identification or refinement of treatments that are likely to improve the quality of life of those living with HD, major efforts continue to be invested at the pre-clinical level, with numerous studies testing novel approaches that show promise as disease-modifying strategies. This review offers a detailed overview of the currently approved treatment options for HD and the clinical trials for this neurodegenerative disorder that are underway and concludes by discussing potential disease-modifying treatments that have shown promise in pre-clinical studies, including increasing neurotropic support, modulating autophagy, epigenetic and genetic manipulations, and the use of nanocarriers and stem cells.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا