light box
امتیاز 2.58 یک رویکرد شبکه عصبی دو مرحله ای مبتنی بر NEAT برای ایجاد یک الگوریتم کنترل">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 15
تعداد کلمات : 3100
مجله : AI
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:یک رویکرد شبکه عصبی دو مرحله ای مبتنی بر NEAT برای ایجاد یک الگوریتم کنترل برای یک سیستم پالتروژن

 چکیده

 کنترل سیستم‌های پیچیده توسط سیستم‌های کنترل سنتی گاهی اوقات می‌تواند منجر به نتایج زیر بهینه شود زیرا مدل‌های ریاضی اغلب فرآیندهای فیزیکی را به طور کامل توصیف نمی‌کنند. یک رویکرد جایگزین استفاده از یک الگوریتم کنترل مبتنی بر شبکه عصبی است. شبکه های عصبی می توانند هر تابعی را تقریب بزنند و به این ترتیب می توانند حتی پیچیده ترین سیستم ها را نیز کنترل کنند. یکی از چالش های این رویکرد، ضرورت یک حلقه آموزشی با سرعت بالا برای تسهیل دوره های آموزشی کافی در یک چارچوب زمانی معقول برای ایجاد یک شبکه کنترلی قابل دوام است. این مقاله با استفاده از یک شبکه عصبی دوم برای تقریب خروجی یک مدل نسبتاً کند مدل پالتروژن ۳D-FE- بر این مشکل غلبه می کند. این تقریب با دستورات بزرگی سریعتر از مدل اصلی است و فقط انحرافات جزئی از رفتار مدلهای اصلی دارد. این مدل جدید سپس در یک حلقه آموزشی برای آموزش موفقیت آمیز یک الگوریتم کنترل ژنتیک مبتنی بر NEAT استفاده می شود(رویکرد شبکه عصبی دو مرحله ای).

Title: A NEAT Based Two Stage Neural Network Approach to Generate a Control Algorithm for a Pultrusion System

Abstract

 Controlling complex systems by traditional control systems can sometimes lead to suboptimal results since mathematical models do often not completely describe physical processes. An alternative approach is the use of a neural network based control algorithm. Neural Networks can approximate any function and as such are able to control even the most complex system. One challenge of this approach is the necessity of a high speed training loop to facilitate enough training rounds in a reasonable time frame to generate a viable control network. This paper overcomes this problem by employing a second neural network to approximate the output of a relatively slow 3D-FE-Pultrusion-Model. This approximation is by orders of magnitude faster than the original model with only minor deviations from the original models behaviour. This new model is then employed in a training loop to successfully train a NEAT based genetic control algorithm.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا