light box
امتیاز 2.58 سرایت ریسک بازار سهام بین المللی در طول همه گیری COVID-19">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 15
تعداد کلمات : 4500
مجله : Finance Research Letters
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سرایت ریسک بازار سهام بین المللی در طول همه گیری COVID-19

 چکیده

  این مقاله به بررسی سرایت ریسک در بین بازارهای سهام بین‌المللی در طول همه‌گیری COVID-19 با استفاده از اطلاعات نوسانات تحقق‌یافته از شانزده بازار سهام عمده در جهان می‌پردازد. شواهد تجربی بر اساس روش‌های ارتباط دیبولد و یلماز (۲۰۱۲) و بارونیک و کرهلیک (۲۰۱۸) نشان می‌دهد که همه‌گیری COVID-19 به طور قابل توجهی اثرات سرایت ریسک را در بازارهای سهام بین‌المللی افزایش می‌دهد. علاوه بر این، سرریزهای ریسک از بازارهای سهام در مناطق اروپا و آمریکا به سرعت افزایش می‌یابد اما در بازارهای آسیایی پس از شیوع همه‌گیری کووید-۱۹ به وضوح کاهش می‌یابد. در نهایت، سرایت ریسک در میان بازارهای سهام بین‌المللی ناشی از همه‌گیری می‌تواند حدود ۶ تا ۸ ماه ادامه داشته باشد(ریسک بازار سهام بین المللی). این نتایج مفاهیم مهمی را در رابطه با مدیریت ریسک مالی و طراحی احتیاط کلان ارائه می دهد.

Title: International stock market risk contagion during the COVID-19 pandemic

Abstract

 This paper examines the risk contagion among international stock markets during the COVID-19 pandemic by using the realized volatility information from sixteen major stock markets in the world. The empirical evidence based on the connectedness methods of Diebold and Yilmaz (2012) and Baruník and Kˇ rehlík (2018) shows that the COVID-19 epidemic significantly increases the risk contagion effects in international stock markets. Besides, the risk spillovers from stock markets in European and American regions increase rapidly but those in Asian markets decrease obviously after the outbreak of COVID-19 pandemic. Finally, the risk contagion among international stock markets caused by the pandemic can last for about 6 to 8 months. These results provide important implications regarding to financial risk management and macroprudential design.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا