light box
امتیاز 2.58 کیفیت کلان داده در سازمان های بهداشت و درمان در عربستان سعودی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 11
تعداد کلمات : 4500
مجله : THE INTERNATIONAL JOURNAL OF BUSINESS & MANAGEMENT
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کیفیت کلان داده در سازمان های بهداشت و درمان در عربستان سعودی

 چکیده

  پذیرش تجزیه و تحلیل داده های بزرگ توسط سازمان ها در صنایع متعددی گسترش یافته است و مزایا و چالش هایی را به همراه دارد. چالش اصلی از کیفیت ناکافی داده های مورد استفاده در فرآیند تحلیل و همچنین تأثیر آن بر ارزش بینش های به دست آمده ناشی می شود. بنابراین، هدف از این تحقیق بررسی عوامل موثر بر کیفیت داده های بزرگ در سازمان های بهداشت و درمان عربستان سعودی است. این عوامل شامل اهداف شفاف کسب و کار، منبع داده، تجزیه و تحلیل داده ها، ابعاد کیفیت داده ها، تعامل با مشتری و ابزارهای ارزیابی است. برای بررسی این جنبه ها از طرح توصیفی و تحلیلی استفاده شده است. علاوه بر این، یک پرسشنامه به دو زبان عربی و انگلیسی برای ۳۵۰ پاسخ دهنده که در صنعت مراقبت های بهداشتی عربستان سعودی از مشاغل و موقعیت های مدیریتی مختلف کار می کنند، توزیع شده است. برای تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده از طریق پرسشنامه، از بسته آماری علوم اجتماعی (SPSS) استفاده شده است. نتایج مطالعه حاکی از آن است که عوامل مورد تجزیه و تحلیل تأثیر معناداری بر کیفیت داده های بزرگ در سازمان های بهداشتی و درمانی دارد. یافته های این مطالعه با پرداختن به عواملی که قبلاً به صورت ترکیبی مورد بررسی قرار نگرفته اند، شکاف موجود در منابع موجود را پر می کند.

Title: Big Data Quality in Healthcare Organizations in Saudi Arabia

Abstract

The adoption of Big Data analytics by organizations has been expanding across numerous industries, bringing both advantages and challenges. The primary challenge stems from the insufficient quality of data used in the analysis process, as well as its impact on the value of the acquired insights. Therefore, the objective of this research is to investigate the factors that influence the quality of Big Data in Saudi Arabian healthcare organizations. These factors include clear business objectives, data source, data analysis, data quality dimensions, customer engagement, and assessment tools. To investigate these aspects, a descriptive and analytical design is used. Additionally, a questionnaire is distributed in both Arabic and English to 350 respondents working within Saudi Arabia's healthcare industry from a variety of occupations and management positions. To analyse the data acquired via the questionnaire, the statistical package for the social sciences (SPSS) is employed. The study's results indicate that the factors analysed have a significant effect on the quality of Big Data in healthcare organizations. The findings of this study will fill the gap in the existing literature by addressing factors that have not been explored in combination previously.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا