light box
امتیاز 2.58 تنظیم بهینه سطح گلوکز خون در دیابت نوع I با استفاده از انسولین و گلوکاگون">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 8500
مجله : PLOS ONE
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تنظیم بهینه سطح گلوکز خون در دیابت نوع I با استفاده از انسولین و گلوکاگون

چکیده

  مدل غیرخطی گلوکز-انسولین-گلوکاگون به طور دقیق نحوه پاسخ بدن به انسولین و گلوکاگون  برون زا  به بیماران مبتلا به دیابت نوع I را توصیف می کند. بر اساس این مدل ، ما سرعت تزریق یا اینفیوژن انسولین (مونوتراپی) یا انسولین و گلوکاگون (دوئل تراپی) را طراحی می کنیم که می تواند پس از مصرف وعده غذایی ، سطح گلوکز خون را در حد مطلوب حفظ کند و از شروع افت قند خون و افزایش قند خون جلوگیری کند. این مسئله به عنوان یک مسئله کنترل بهینه غیرخطی فرموله شده است که ما آن را با استفاده از بسته کنترل بهینه عددی PSOPT حل می کنیم. جالب است بدانید ، در مورد مونوتراپی ، ما می فهمیم که راه حل مطلوب نزدیک به روش استاندارد تنظیم گلوکز بر اساس انسولین است ، یعنی مصرف مقدار متغیر انسولین نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی. ما همچنین دریافتیم که دو روش درمانی مطلوب (که هم از انسولین و هم از گلوکاگون استفاده می کند) در مقایسه با استفاده از انسولین به تنهایی بهتر می تواند گلوکز را تنظیم کند. ما همچنین یک قانون موقت برای دوز و زمان تحویل انسولین و گلوکاگون پیشنهاد می کنیم(سطح گلوکز خون در دیابت).

Title: Optimal regulation of blood glucose level in Type I diabetes using insulin and glucagon

Abstract

 The Glucose-Insulin-Glucagon nonlinear model accurately describes how the body responds to exogenously supplied insulin and glucagon in patients affected by Type I diabetes. Based on this model, we design infusion rates of either insulin (monotherapy) or insulin and glucagon (dual therapy) that can optimally maintain the blood glucose level within desired limits after consumption of a meal and prevent the onset of both hypoglycemia and hyperglycemia. This problem is formulated as a nonlinear optimal control problem, which we solve using the numerical optimal control package PSOPT . Interestingly, in the case of monotherapy, we find the optimal solution is close to the standard method of insulin based glucose regulation, which is to assume a variable amount of insulin half an hour before each meal. We also find that the optimal dual therapy (that uses both insulin and glucagon) is better able to regulate glucose as compared to using insulin alone. We also propose an ad-hoc rule for both the dosage and the time of delivery of insulin and glucagon.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا