سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.93 سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 33
تعداد کلمات : 11000
مجله : European Journal of Political Economy
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی

 چکیده  

 در مورد اندازه‌ی ضرایب فزاینده‌ی مالی، اختلاف نظر وجود دارد زیرا ضرایب فزاینده‌ی بزرگ (کوچک)، استدلال‌هایی را به منظور توسعه یا کاهش مخارج و هزینه‌های دولتی (عمومی) ارائه می‌کند. ما از داده‌های مربوط به برآوردهای ضرایب فزاینده از بیش از یک صد مطالعه‌ی علمی استفاده کرده و این سؤال را مطرح می‌کنیم که آیا محرک‌های مختلف و شاخص‌های ملی که محققان با آن روبرو هستند می‌تواند به توضیح واریانس گسترده‌ی در این برآوردها کمک کند یا خیر. ما این داده‌های فراتحلیل را با اطلاعات مربوط به ویژگی‌های شخصی اقتصاد دانان که از بیوگرافی آن‌ها جمع آوری شده است و از طریق نظر سنجی، ترکیب می‌کنیم. شواهد ما با این فرضیه که گرایش سیاسی محققان و ملیت آن‌ها در خصوص اندازه‌ی برآوردهای ضرایب فزاینده‌ی مالی مهم است، همخوانی دارد. این فرضیه که علایق و منافع کمک کنندگان مالی مهم است، در این مطالعه تأیید نشد. سوگیری‌های معنی دار برای تیم‌های محققان بین المللی وجود نداشت(سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی).

Title: Biases in fiscal multiplier estimates

Abstract

The size of fiscal multipliers is intensively debated as large (small) multipliers provide arguments to expand (cut) public spending. We use data on multiplier estimates from over a hundred scholarly studies, and ask whether the national imprint and various incentives that the authors face can help explain the large observed variance in these estimates. We complement this metaanalytical data with information on economists’ personal characteristics collected from their biographies and through a self-conducted survey. Our evidence is consistent with the hypothesis that national background and policy orientation of researchers matter for the size of multiplier estimates. We only find weak support for the hypothesis that the interests of donors financing the research are relevant. Significant biases largely disappear for teams of international co-authors.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
خـریـد محـصـول
نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
خـریـد محـصـول
عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
خـریـد محـصـول
رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
خـریـد محـصـول
اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
خـریـد محـصـول
ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
خـریـد محـصـول
تشخیص عفونت اطراف پروتز
خـریـد محـصـول
بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
خـریـد محـصـول
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
خـریـد محـصـول
رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا